Καλοκαίρια με ήλιο

Βρίσκεσαι στο σπίτι, στο γραφείο, στο δρόμο, στο κάπου ωραία, στο εδώ ή και στο πουθενά. Κι όμως ονειρεύεσαι καλοκαίρια με ήλιο. Σχεδιάζεις διακοπές χωρίς εισιτήρια, ενοικιαζόμενα δωμάτια και πολυτελή ξενοδοχεία. Σχεδιάζεις με το τίποτα. Κι όμως είναι πολυτέλεια να σχεδιάζεις.
Και ακόμη κι αν στη φαντασία σου στηθεί η σκηνή πάνω στην άμμο, μπορείς να σε δεις να διαβάζεις χαλαρή σε μια σεζλόνγκ, ή να προσπαθείς να βολευτείς σε μια πλαστική λευκή καρέκλα του χθες ακτινοβολώντας με το τίποτα. Κι αισθάνεσαι όμορφα.
Και να η στιγμή που δημιουργείς το απόλυτο καλοκαιρινό σκηνικό. Για αρχή βάζεις: Θάλασσα. Σιωπή. Τσαλακωμένες σελίδες. Αλάτι. Χλώριο. Καπέλο. Γυαλιά. Ψάθινη τσάντα. Αντηλιακά.
Και μετά προσθέτεις: Δροσερά κοκτέιλς. Μεσημεριανό ύπνο. Καφέ. Υποβρύχιο βανίλια. Παγωτά μηχανής. Φαγητό μέχρι να σκάσεις.
Και τέλος μιλάς για: Νυχτερινά ξεφαντώματα. Έρωτες που έρχονται και φεύγουν. Αγκαλιές που δίνουν ελπίδα. Ματιές που ξεσηκώνονται και όνειρα που χτίζονται στην άμμο.
ΥΓ1: Ονειρεύεσαι συνέχεια και με το ό,τι. Εκεί που γελάς, κλαίς. Εκεί που είσαι στα δεκάποντα, τρέχεις ξυπόλητη στην καυτή άμμο. Εκεί που θυμώνεις, συγχωρείς. Εκεί που αμφισβητείς, πιστεύεις μ’ όλη σου την καρδιά. Κι εκεί που νοσταλγείς το χθες, ζεις με ενθουσιασμό το σήμερα. Και δεν περιμένεις ευφάνταστα σκηνικά από το αύριο. Γιατί ξέρεις ότι τα καλοκαίρια με ήλιο κρύβουν πολύ φαντασία. Με το τίποτα ονειρεύεσαι ομορφιές. Ναι;
ΥΓ2: Τα μικρά στην παραλία σκαλίζουν την άμμο. Κι εσύ τις πληγές σου. Τα μικρά παίζουν με το τίποτα. Κι εσύ βουλιάζεις σ’ αυτό. Κι εκεί μαζί με λίγη γκρίνια, λίγα γέλια και πολύ ήλιο, σκάει η συνομωσία για ομορφιές. Είναι η μυρωδιά του αντηλιακού. Η φίλη από τη διπλανή παρέα μυρίζει καρύδα. Κι εσύ βερίκοκο. Και δίπλα η άλλη φίλη καρπούζι. Ώρα να κλείσεις τα μάτια και να επιτρέψεις στον ήλιο να κάνει το θαύμα του. Και στο αντηλιακό να κάνει τη δουλειά του. Κι αυτή η ομορφιά της στιγμής κρατάει για λίγο. Μην χάσεις αυτή τη στιγμή ξεγνοιασιάς.
ΥΓ3: Δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά τα καλοκαίρια τα πάντα δείχνουν αλλιώς κι αλλιώτικα. Είναι οι μυρωδιές από τα λουλούδια το βράδυ, είναι τα τραπεζάκια στο κύμα, είναι οι γιαγιάδες κι οι παππούδες στα νησιά, είναι τα ποδήλατα στους δρόμους, είναι οι σαγιονάρες στα πόδια, είναι τα χαμόγελα που είναι πιο λαμπερά. Ομορφιά με το τίποτα. Αυτά είναι τα καλοκαίρια με ήλιο. Κι έχουν όλα άρωμα αντηλιακού.
ΥΓ4: Και τα καλοκαίρια όλα δείχνουν πιο εύκολα. Αλλάζεις ψυχολογία και σχέδια για τη μέρα χωρίς πολλά. Λανσάρεις νέα διάθεση, νέα λάμψη, νέα κουπ στα μαλλιά, νέα σφριγηλή επιδερμίδα. Ξεμένεις σε μια παραλία όλη μέρα με φίλους κι αγαπημένους και ούτε καν μετράς τα χρήματα. Μετράς μόνο τα παγωτά. Και τις βουτιές. Και μετράς τα καλά που συμβαίνουν τα καλοκαίρια με ήλιο. Κι είναι πολλά.
ΥΓ5: Και να η στιγμή να βάλουμε σ’ όλο αυτό το σκηνικό αντηλιακά. Ολοκαίνουργια άφιξη που θα βρεις σ’ ένα από τα πιο αγαπημένα μου στέκια ομορφιάς. Τα Sephora (σε αποκλειστική διάθεση).
Και τα θέλεις αυτά τα αντηλιακά. Γιατί είναι ιδιαίτερα. Τα κοιτάς και δημιουργείς εικόνες από παραλίες στη Βραζιλία. Και παρατηρείς τα χρώματα, κι αισθάνεσαι τη διαφορετική εσάνς και νιώθεις την βελούδινη αίσθηση στην επιδερμίδα. Και τα χρησιμοποιείς και πιστεύεις ότι από κάπου θα βγει και καυτή άμμος ή δίπλα από την πετσέτα σου έχεις αφήσει το σερφ σου κι είσαι έτοιμη να παίξεις με τον ήλιο, το κύμα ή το αγόρι δίπλα σου. Το δικό σου αγόρι. Και αντί για ώρες κάτω από τον ήλιο μετράς στιγμές. Στιγμές ξεγνοιασιάς. Τι λες; Θέλεις να τα δοκιμάσεις;
ΥΓ6: Να στα συστήσω λοιπόν και με ονοματεπώνυμο. Sol de Janeiro. Δημιουργήθηκαν από μια παρέα παθιασμένων φίλων. Αιχμαλωτίζει τη μαγεία της Βραζιλίας και κρύβει στη σύνθεση (τι άλλο;) βραζιλιάνικα συστατικά φυτικής προέλευσης. Όχι πες δεν έχουν κάποιο ειδικό ενδιαφέρον;
ΥΓ7: Θα μπορούσα να σου μιλάω για ώρες για αρώματα και υφές (γιατί εκεί πάντα εστιάζω), αλλά αυτό που σ’ ενδιαφέρει είναι να σου μιλήσω για προστασία. Για σίγουρη κι αποτελεσματική. Σημείωσε αμέσως ότι η νέα ενδιαφέρουσα μπράντα  Sol de Janeiro έχει στη διάθεσή της δείκτες από 8 έως 50! Να σου πω επίσης ότι καλύπτει πρόσωπο, σώμα, μαλλιά, αλλά και τατουάζ (!). Like;
Έχω κι άλλα να σου πω: Στις φόρμουλες ξεχωρίζω το άρωμα φρούτων κι αγαπώ την καρύδα. Όπου κι αν κρύβεται. Τέλος, να σου δώσω και μια χρήσιμη πληροφορία: Όλη η αντηλιακή σειρά Sol de Janeiro δημιουργείται χωρίς paraben ή χρωστικές. Πόσα like να μετρήσω γι’ αυτό;
ΥΓ8: Πριν δώσω την ευκαιρία στην υπέροχη παρέα του Beauty Diaries να διεκδικήσει 10 αντηλιακά Sol de Janeiro λέω να σου αποκαλύψω τα πιο αγαπημένα μου προϊόντα από τη σειρά…
ΥΓ9: Σειρά σου τώρα. Το Beauty Diaries σου δίνει την ευκαιρία να αποκτήσεις ένα από τα 10 Sol de Janeiro! Για να απολαύσεις τα καλοκαίρια με ήλιο. Για πες…
Απαραίτητη προυπόθεση για να πάρεις μέρος στο διαγωνισμό να μου πεις για καλοκαίρια με ήλιο. Να μου αποκαλύψεις τις δικές σου αγαπημένες λέξεις που στήνουν καλοκαιρινά σκηνικά. Δέχεσαι;
ΥΓ10: Άφησε το σχόλιό σου κάτω απ’ αυτό το post και μπες στην κλήρωση που θα γίνει την Πέμπτη, 17 Μαιου (ξέρεις εσύ, 12 τα μεσάνυχτα). Παρασκευή 18  Μαιου,  θα ανακοινωθούν με σχόλιο κάτω απ’ αυτό το post οι 10 που θα δοκιμάσουν νέα παιχνίδια στον ήλιο.
ΥΓ11: Αν θέλεις διπλή συμμετοχή μπορείς να’χεις! Άφησε ένα ακόμη σχόλιο στη σελίδα του FaceBook! Και πες. Θέλεις να ζήσεις αλλιώς κι αλλιώτικα καλοκαίρια με ήλιο;
Κοίτα να σχεδιάζεις μικρές στιγμές με το τίποτα. Και κοίτα να χαίρεσαι μ’ αυτό.

Την αγάπη μου

Photos source by: allthingsgirlyandbeautiful.tumblr.com, guavalife.tumblr.com





Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

616 σχόλια »

  Peggy wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:05

Ακούγοντας το l’isla bonita μου έρχονται εικόνες από τέλεια καλοκαίρια που έχουν περάσει, και ονειρεύομαι καλοκαίρια που θα ρθουν… ακόμα και αν είμαι στο γραφείο… ο ήλιος είναι έξω, τα καλοκαιρινά χρώματα στα ρούχα μου, και από το ημερολόγιο σβήνω μέρες μέχρι να βρεθώ στο αγαπημένο μου νησί…

  Maria wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:21

καλοκαίρι, παραλια, καλή παρέα, βουτιά, ήλιος, μουσική, κύματα, ηρεμία, γαλήνη

  Mirella wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:24

Καρύδα…!

  Δέσποινα Κρήτη wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:24

Καλοκαίρια… όλα της ζωής μου τα ωραία είναι συνιφασμένα με τα καλοκαίρια… ηχώρα μου, η πατρίδα μου, το νησί μου, η οικογένειά μου, τα παιδικά μου χρόνια… ο,τι πιο γλυκό, σπουδαίο και σημαντικό μπορώ να θυμηθώ.. Όταν ακοώ τη λέξη καλoκαίρι στο μυαλό μου γεμίζουν μνήμες φωτεινών ζεστών πρωινών στο παλιό λιμάνι Χανίων, ρομαντικών ηλιοβασιλεμάτων σε μια παραδεισένια παραλία του Λιβυκού πελάγους, παγωτά και μπάνια που μετρούσα κάθε φορά προσπαθώντας να επτύχω νέο προσωπικό ρεκόρ, βουτιές και πτώσει από βράχια που ουκ ολίγες φορές προκάλεσαν ωττίτιδες, αλμύρα στο σώμα και στα βλέφαρα, σορτσάκια , σανδάλια και όλα τα αξεσουάρ σε πολύχρωμα χαρούμενα χρώματα, μουσικές ταξδιάρικες σε λατινικούς προορισμούς, αίσθηση ελευθερίας και εκτόνωσης, αίσθησης χαράς και ξεγνοιασιάς… τί να πρωτοθυμηθώ, τί να πω για τα καλοκαίρια… όλη μου η ζωή, η ταυτότητά μου και η αξία των πάντων επικετρώνονται εκεί!

  Μαρία wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:25

Καλοκαίρια ατέλειωτα ερωτευμένη με τη θάλασσα , το κύμα , την άμμο που ακουμπούσε ο ήλιος …αχ Καλοκαίρια ανέμελα …

  Katerina84 wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:25

Κλείστε τα μάτια και μυρίστε άμμο, ήλιο, θαλασσινό αλάτι κι αφήστε το αεράκι να παίξει με τα μαλλιά σας! Εγώ είμαι πανέτοιμη!
Τα φιλιά μου!

  ΧΡΥΣΑ ΚΟΚ wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:25

Λατρεύω τα καλοκαίρια γιατί σε κάνουν να νιώθεις πιο ανάλαφρη! Η μέρα είναι μεγαλύτερη, ο ήλιος σου ανεβάζει τη διάθεση και η καυτή ζέστη σε κάνει να αναζητάς τη δροσιά στο ό,τι! Μετρώ αντίστροφα τις μέρες για βόλτες σε κοντινές παραλίες με τα παιδιά να παίζουν και να χαίρονται και εγώ να νιώθω μια ανεξήγητη πληρότητα με τα χαμόγελα και την ευτυχία που αντιλαμβάνομαι δίπλα μου! Επίσης, αναπολώ να χαλαρώνω στην άμμο παρέα με μια φίλη και να σχεδιάζω για το μέλλον! Έφη, λατρεύω και εγώ …όσο τίποτα άλλο το άρωμα καρύδας και το αναζητώ σε προϊόντα περιποίησης αλλά και σε αντηλιακά! Και μην ξεχνάμε ότι ο ήλιος μπορεί να είναι υπέροχος αλλά είναι ταυτόχρονα και βλαβερός! Οπότε κορίτσια οπωσδήποτε το αντηλιακό μας ήδη από σήμερα και εντός πόλης και πολύ περισσότερο στα μικρά μας αγγελούδια!

  ΦΡΥΝΗ+ΓΙΩΡΓΟΣ wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:26

ανυπομονουμε για καλοκαιρινα παιχνιδια εξορμησεις στην παραλια !

  Menia wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:29

Οι λέξεις που μου θυμίζουν καλοκαίρι είναι ξεγνοιασιά, καρπούζι, παγωμένος καφές, αλμύρα, αντηλιακό…παραλίες με ροζ άμμο και φοίνικες, μεγάλα ψάθινα καπέλα και γυαλιά!!!

  marina gm wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:30

η μυρωδια του αντηλιακου και ο ηχος των κυματων! τι καλυτερο?

  Παναγιώτης Κουγιουμτζής wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:32

Καλοκαίρι, ξεγνοιασιά, ελευθερία, τρέλλες, ζέστη, θάλασσα, ξεκούραση!

  Μαρια wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:33

καλοκαίρι είναι η αίσθηση της άμμου στα πόδια

  marmar wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:36

Χρόνια σας πολλά μανούλες όλου του κόσμου!!!!!Δεν χρειάζεσαι πολλά…ήλιο,παραλία,παρέα,μουσική…..και εννοείται αντηλιακό γιατί είμαι κάτασπρη με φακίδες,ελιές κλπ κλπ….ααααχχχχχ!!!!!Μου λείπουν οι διακοπές που έκανα σαν φοιτήτρια….μια σκηνή (άντε και κανέναν υπνόσακο)σε φοβερή παραλία και νόμιζες οτι είχες όλο τον κόσμο!!!!!!Φιλιά!!!!

  Mary Andreadaki wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:41

Ξεγνοιασιά …. μου εχει λειψει….2-3 καλοκαιρια πριν ημουν ξεγνοιαστη στο εξοχικο μας με αγαπημενα προσωπα….καθομουν στη θαλασσα ως να δυσει ο ηλιος….μαζευα εικονες και ηλιο για ολο το χρονο….φετος δε θα γινει ετσι….καποιο προσωπο δεν ειναι πια μαζι μας … ομως πάλι θα προσπαθησω να μαζεψω ηλιολουστες εικονες, να κλεισω τα ματια και να ακουω μονο το κυμα και η σκεψη να ταξιδευει…..μακαρι να πηγαινα εκει που με παει η σκεψη…..καλο μας καλοκαιρι

  amalia ma wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:43

καλοκαίρι είναι: παραλία,ήλιος,άμμος,θάλασσα,κοχύλια,παιχνίδια……!!!

  ioanna wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:44

οι όμορφες στιγμές κάθε καλοκαιριού μου δίνουν δύναμη όλη την υπόλοιπη χρονιά..μέχρι το επόμενο καλοκαίρι!!

  ANASTASIA wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:46

Ομπρελλα,ξαπλωστρα,Sol de Janeiro,caipirinja και μια καταγαλανη θαλασσα!!!!

  faye papadopoulou wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:47

καλοκαιρια με ήλιο…με χρυση άμμο παντου επανω μου και να μη με νοιαζει τιποτα…

  Αναστασία wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:50

Μμμμ καλοκαίρι… Ζέστη… φορεματάκια… κοκτέιλ, ερωτική διάθεση…

  NASTAZIA wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:52

πόσο όμορφο άρθρο για άλλη μια φορά….με ταξίδεψες πραγματικά και ήταν σαν να ζούσα την κάθε λέξη σου…καλοκαίρι με ήλιο, θάλασσα,κύμα, ξεγνοισιά , δεν υπάρχει τίποτα πιο όμορφο να έχεις ξεφύγει από την πεζή συνηθισμένη καθημερινότητα να βρίσκεσαι κάπου σε μία παραλία με συνντροφιά, με το κύμα να σκάει μπροστά μας και όλα να κυλούν τόσο όμορφα…σβήνω μέρες για να βρεθώ εκεί που όλα θα είναι μοναδικά και όμορφα….

  vick wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:52

ξυπόλητα ποδαράκια, ήλιος, βόλτες, λουλούδια, καρπούζι, παγωτό, μπύρες , δροσερά βράδια με γλυκό αεράκι.. ανυπομονώ.!!!

  Νατάσα wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:55

δροσερό κατάλευκο δωμάτιο σε ένα μικρό νησάκι, απογευματινά μπάνια, μπύρες!

  mary papadopoulou wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 15:55

Καλοκαίριιιι αγαπημένο νησι ,ήλιος θάλλασσα ξαπλώστρα πλάι στο beach bar να ακούω ωραία μουσική με αγαπημένη ώρα την απογευματινή για να δω σιγά σιγά κ το ηλιοβασίλεμα ααααχχχχ!

  tania wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:00

Αγαπώ πολύ τα καλοκαίρια !!! Παραλία με καλή παρέα, θάλασσα, ήλιος , αντηλιακό, καφεδάκι και ηλιοθεραπεία για χρωματάκι !!!!!

  kmaria wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:00

Hlios, thalassa, amoudia, beach bar, cocktail, magio, sagionares, antiliako!!! Auta einai kalokairi!

  Ifigenia wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:04

Mυρωδιά από Rio??? Χμμμ… Τι μου θύμησες τώρα…! Delicious !

  παρασκευη wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:07

Ηλιος, καπελο,αντιλιακο,ζεστη,θαλασσα.δροσερο αερακι,βουτιες…το αγορι μου…παγωτο….καστρο στην αμμο και το καλυτερο μου…η γευση της θαλασσας στο δερμα…αντηλιακο ειπα ?ειπα…!!!

  Βάσω Α. wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:08

Τι υπέροχες εικόνες! Μύρισε καλοκαίρι!

  elena wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:16

ηλιος, θαλασσα, ρακετες κ πολλες βουτιες !!

  Nena wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:19

ηλιος ,θάλλασσα, παραλία , παιχνίδι και ολα αυτά απιτουν φυσικά ενα αντηλιακό!!!!

  evi wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:20

Θα ήθελα να ήταν πάντα καλοκαίρι (αν και ο άντρας μου λέει ότι όλες οι εποχές εχουν την ομορφιά τους και ότι θα βαριόμουνα.. μπλά μπλά μπλά…δίκιο έχει αλλά ΔΙΑΦΩΝΩ!!! ΛΑΤΡΕΥΩ το καλοκαίρι και νομίζω ότι αυτό θα έπρεπε να είναι το φυσικό μας περιβάλλον! Όλη μέρα σε μια ξαπλώστρα στην παραλία, αντιηλιακό με άρωμα καρύδα, περιοδικά, καλή παρέα-πάντα!- και να ακούς και να χαζεύεις τη θάλασσα!!!! Πώς να βαρεθείς;;;!!!!!) xxxxx

  krystallia wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:20

eimai etoimi gia kalokairi naiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  Κατερινα Δεμερτζη-Μαρακη wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:23

η καλυτερη εποχή του χρόνου…σαν τα παιχνίδια στον ηλιο και τη θάλασσα δεν εχει!!!! πάντα με αντιλιακη προστασία βεβαια…για να μην καούμε!!!!
θαλασσα… αμουδιά…. καφεδάκι στην ξαπλώστρα… καλή παρεούλα! κι ολα χαλαράααααααααααααααα!!!!! ανυπομονώ!!!!!!! ♥

  Elena Loule wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:24

8elw murwdia karudas apo to anthliako, alati sto swma, hlio, cocktail kai filia me ton antra mou!!!!tpt perissotero….. agapw to kalokairi oso tpt..ola fainontai pio apla, pio omorfa, pio ksegnoiasta…. pantou omorfia ap to pou8ena!!!!!!

  Rafalena wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:24

καπελο,γυαλια,αντιηλιακο με αρωμα καρυδας,βιβλιο,ξαπλωστρα,δροσερες βουτιες,καλη παρεα!!

  Νίκη Χ. wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:26

Καλοκαίρια με διάθεση νωχελική, χρυσαφένια αμμουδιά, μυρωδιά καρύδας και μάνγκο, παγωτό μηχανής με ζουμερά βύσσινα, περπάτημα σε γραφικά σοκάκια, ειδυλλιακά ηλιοβασιλέματα, μοσχοβολιστές διαδρομές. Βλέμμα ολάνοιχτο, διάθεση ακμαία. Ακόμα και στη βουή της πόλης, η προσμονή κυρίαρχη. Αέρινα φορέματα, μαυρισμένή επιδερμίδα, ξεφύλλισμα βιβλίων λατρεμένων στην άμμο. Και έπειτα είναι η μουσική. Φευγάτη και ξεσηκωτική, αιθέρια και αποκαλυπτική εικόνων. Τζαζ ήχοι και παγωμένη μπύρα. Μια ατελείωτη γιορτή. Σουβενίρ και αιωνόβιες αναμνήσεις !

  Kerasia wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:29

Αχ αγαπημένο το καλοκαίρι που πηγαμε γαμήλιο ταξίδι..άσχημη χρονιά τότε με πολλά βάσανα..και άσχημα τα χρόνια που ακολουθησαν..αλλα για μια βδομάδα δεν υπήρχε τιποτα αλλο εκτός απο απέραντη θάλασσα, φαγητό, ξεγνοιασιά και…έρωτας!! Αυτό ήταν το απόλυτότερο καλοκαίρι…

  natashakat wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:35

καλοκαίρι… Ζέστη ηλιος… φορεματάκια σορτσακια κοκτέιλ και ερωτική διάθεση!!!!!!!

  deppie wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:36

Κλεινω τα ματια και αμεσως «μεταφερομαι» σε σκηνικο καλοκαιρινο: το κυμα να σκαει στην αμμο απαλα αλλα ασταματητα, και εγω ξαπλωμενη σε μια πετσετα πανω στη καυτη αμμο να ακουω το ηχο του. Ο ηλιος να με καιει και να περιμενω πως και πως το αερακι να με δροσισει… Μακαρι αυτη να στιγμη να κρατουσε για παντα….οπως και το καλοκαιρι….!

  Διονυσια Μπιθα wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:43

αυτό το καλοκαιρι θα ναι αλλιωσ κι αλλιωτικο! το ορκιζομαι! τι ομορφεσ εικόνεσ!

  maryl wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:45

υπέροχο καλοκαίρι στην παραλία Σίμος σε μια χρυσή τεράστια παραλία με τιρκουάζ πεντακάθαρα νερά απόπου δεν ήθελα να βγω….οι καλύτερς διακοπές μου!!!

  antriana wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:53

ax bre Efi..kathe fora ayto sou leo alla ta keimena sou einai pragmatika katapliktika!!! Den exo logia na sou po…ta kalokairia mou aresoun, mou aresoun poli! Thelo na mirizo sinexos to antiliako kai leuka magio ta latreuo. Perisi ematha raketes xoris na eimai fun tous. Agapimeni skini kalokairiou: Agios sostis Mykonou.

  efi wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:54

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ= ΘΑΛΑΣΣΑ,ΑΜΟΥΔΙΑ,ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ,ΧΑΛΑΡΩΣΗ,ΚΟΛΥΜΠΙ,ΓΕΛΙΟ,ΗΛΙΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!

  Elen_Ka wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:56

Τα δικά μου καλοκαίρια έχουν γεύση καρπουζιού και τεκίλας…Στα beach bar της Χαλκιδικής με φίλες να πίνουμε mohitos,να απολαμβάνουμε φρουτοσαλάτες,να κάνουμε κους-κους….Επίσης καλοκαίρια στην Πάρο με τον αγαπημένο μου,να ανακαλύπτουμε απομονωμένες παραλίες…Το μόνο που μου λείπει το καλοκαίρι είναι ότι δεν μαυρίζω ποτέ…

  ΕΛΙΣΑΒΕΤ wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 16:59

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ…ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΝΟ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ….

  maria giannousa wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 17:04

ενα ποτηρι pina colada κατω απο την ομπρελα

  Άννα Αντώνα wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 17:09

Μμμμ καλοκαίρια πολλά …32 συναπτά μέχρι αυτή τη στιγμή άλλα ωραία αλλά κουραστικά όλα όμως αγαπημένα … και είναι τόσες οι αναμνήσεις που συχνά με ένα μικρό ερέθισμα το μυαλό μου ταξιδεύει…όπως η μυρωδιά της καρύδας που ανέφερες ή η μυρωδιά της άμμου, του βρασμένου καλαμποκιού και του παγωτού βανίλια….Και πάντα η ίδια εικόνα στο μυαλό μου εγώ παιδάκι μόλις έχω βγεί από την θάλασσα , μυρίζω η ίδια αλμύρα, φύκια όπως θέλεις πες το -αν κάνεις φέτος την πρώτη σου βουτιά θα καταλάβεις τι εννοώ- να τρέχω στην αγκαλιά της μαμάς μου τρέμοντας να με σκουπίσει ενώ ο μπαμπάς να έρχεται από πίσω με τον αδερφό μου κρατώντας τα βατραχοπέδιλα και τις μάσκες τους … Τι περίεργο πράγμα είναι το μυαλό και τι παιχνίδια παίζει….

  ΜΑΙΡΗ ΣΙΑΧΡΑ wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 17:22

Αυτό το «βραζιλιάνικα » σε ταξιδεύει έτσι κι αλλιώς..και έχω δώσει υπόσχεση φέτος, γιατί αύριο θα πάω στη δουλειά και αν είμαι και επίσημα απολυμένη (πραγμα που θα μου ανακοινωθεί όταν πάω φαντάζομαι)..έχω υποσχεθεί λοιπόν στον μικρό μου πρίγκηπα να περάσουμε όλα τα πρωινά του καλοκαιριού στη θάλασσα ..πρώτη φορά μετά από πάρα πολλά χρόνια..θα τη χορτάσω…θα περνάω κάτω από τον ήλιο κάθε μου μέρα..θα τον ακούω να γελάει δυνατά παίζοντας με την άμμο και θα γεμίζω μπαταρίες και θετικές σκέψεις..πως ναι κάτι μαγικό θα συμβεί και τελικά θα πάνε όλα καλά..θα τα καταφέρουμε και πάλι…

  zoi wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 17:30

θαλασσα… αμουδιά…. καφεδάκι στην ξαπλώστρα… καλή παρεούλα!

  Gallidoula wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 17:34

Αχ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ μια τόσο απλή λέξη που περιέχει όμως πάρα πολλά συναισθήματα!!Αν με ρωτάς δεν τα έχω συνδέσει τόσο με τις παιδικές μου διακοπές αλλά με ένα συγκεκριμένο καλοκαίρι, εκείνο στην Κέρκυρα!!Πόσο ερωτεύτηκα και το νησί αλλά και κάτι άλλο..
Όσο και να προσπαθήσω να θυμηθώ, κάτι κακό δεν θα σου πω για τα καλοκαίρια μου!Είναι όλα γεμάτα αναμνήσεις, εικόνες, γέλια και παρέες!!Όμορφες στιγμές στην παραλία με φίλους, με την οικογένεια, με τα μικρά μου ανίψια που τόσο υπεραγαπώ να πλατσουρίζουμε στις θάλασσες μας και να φτιάχνουμε καστράκια από άμμο!!Και έπειτα όλοι μαζί παρέα να τρώμε σε γραφικά ταβερνάκια, να λέμε αστεία και το γλυκό αεράκι να αγγίζει τα γεμάτα αλάτι κορμιά μας!!Τα απογεύματα μας βρίσκουν πάντα με χαλαρή διάθεση, έτοιμοι για την προετοιμασία του βραδιού μας!!Και τα βράδια, ζεστά και ξάστερα γεμάτα υποσχέσεις για το μέλλον μας κλείνουν γλυκά το μάτι σαν να μας λένε, μην τελειώσετε ποτέ γλυκές μας διακοπές!!Αχ και πάλι αχ..Ελπίζω να μην μας κόψουν αυτή την απόλαυση για ξεκούραση και άδειασμα του άγχους από το μυαλό μας!!Εφάκι το λάτρεψα το post σου!!Ήταν απολαυστικότατο!!
Υ.Γ:Τα θέλω αυτά τα αντηλιακά, τα αγάπησα από την πρώτη στιγμή που έμαθα για εκείνα!!Ελπίζω για πρώτη φορά να είμαι από τις τυχερούλες!!Τα φιλιά μου σε όλες..

  Tzeni Giannopoulou wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 17:40

Αλμύρα, μυρωδιά αντηλιακού κι αγαπημένα αξεσουάρ όπως παρεό και καπέλο! Δε χρειάζεσαι τίποτα παραπάνω -εκτός από τη καλή παρέα που θα σε κάνει να σκας χαμόγελα- για να ευχαριστηθείς το καλοκαίρι!

  Πόπη Κ wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 17:41

Καλή παρέα, θάλασσα, μπανάκι, ουζάκι και ψαράκι σε παραθαλάσσια ταβερνάκια, βολτούλες στην αμμουδιά με το κύμα να σου δροσίζει τα πόδια και πόσα άλλα που αυτήν την στιγμή μου ξεφεύγουν!!! Αγαπώ το καλοκαίρι!!!

  reaction wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 17:57

Καλοκαιρι…….ο ηχος των κυματων,κοκτειλ, ψαθες,ξαπλωστρες,ρακετες, η μυρωδια του αντηλιακου….βιβλια και περιοδικα διασπαρτα….πετσετες..τρελη διαθεση ετοιμη για ολα…καλη παρεα….αλατι….γενεθλια…φιλοι φιλοι φιλοι αγαπημενοι!

  ioanna wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 18:05

εμενα τα καλοκαιρια μου αλλαξαν απο τοτε που απεκτησα παιδια.παλια εβαζα το μαγιο μου,επαιρνα τα απαρετητα σε μια τσαντα και στην παραλια για μαυρισμα.τωρα γεμιζουμε το πορτ μπαγκαζ με κουβαδακια,μπρατζακια,ομπρελες κτλ, για τα παιδια και στην παραλια δεν μπορω να αφαιρεθω ουτε λεπτο.πανε οι ανεμελες βουτιες.τωρα ομως τα μπανια μας εχουν πολυ παιχνιδι και μια αλλου ειδους διασκεδαση.ακομη καλυτερη.

  eleni wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 18:16

mia eikona mono…sti thalassa tin wra tou iliovasilematos,tous filous sou kai ton filo sou mazi an ginetai,apolyti iremia kai mia thalassa «ladi» gia na ti xazeyeis kai na ksexnas ta panta!!kai myrwdia apo ptimper (paidiki anamnisi einai ayto !!!) aaaa kai myrwdia antiliakou gia na eimaste kai sto thema !!!ta filia mou xx

  Κατερίνα Σ. wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 18:16

αραχτη στην παραλια πανω σε ξαπλωστρα αλειμενη με αντιλιακο. και πολλες βουτιες στην καταγαλανη θαλασσα

  Εριφύλη wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 18:21

Τι όμορφα που είναι στην ξαπλώστρα να είσαι χαλαρός ακούγοντας τα τραγουδάκια από τα μαγαζιά τριγύρω!Να είσαι με τους αγαπημένους σου,να μιλάς και να γελάς!

  Myrto Trialalo wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 18:26

Σκια κατω απο ενα δεντρο στη παραλια, βιβλιο, παρεα, κ μυρωδια απο αντηλιακο…

  Anthi24 wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 18:28

Καλοκαίρι….ήλιος,θάλασσα και αραχτή στην παραλία με φραπεδάρα!!!!Χαχαχα

  kikokoukla wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 18:38

prwta apo ola ta kalokairia mou aresoun gt kai h giorth mou (7/7) kai ta genethlia mou (11/8) einai ekei!!! perimenw na perasei enas olokliros xeimwnas gia na giortasw k egw! kai ola mou fainontai omorfa katw apo ton hlio ..ta mallia mou ginontai xrysafenia ..ta agoria ginontai akoma pio omorfa ..oi files mou ginontai xaroumenes kai ta oneira mou mou fainontai pragmatopoihsima!!

  Σαββούλα wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 18:43

Ξάπλα δίπλα στη θάλασσα απογευματάκι(μη καιγόμαστε κιόλας), παγωμένη μπύρα ή σοκολάτα, να φυσάει δροσερό αεράκι και ας είμαι και μόνη μου!

  Εύη (lieri) wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 18:57

Η μυρωδιά της θάλασσας,ήχοι από καλοκαιρινή μουσική πιο κάτω από ένα μπαράκι μέσα στην θάλασσα,το παιδί να παίζει και να μην φωνάζει συνέχεια μαμά,ένα παγωμένο κοκτέιλ,οι αναμνήσεις,φωτογραφίες, χίλια δύο μικρά πράγματα…..

  MARIA wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 19:07

Καλοκαίρια γεμάτα χαλάρωση,ηρεμία,αυθορμητισμό και γέλιο!Καλοκαίρια γεμάτα ωραίες μυρωδιές και ωραίους ήχους της θάλασσας,των τζιτζικιών,των γρύλων και το γλυκό τιτίβισμα των πουλιών…Καλοκαίρια γεμάτα έρωτα και νέες γνωριμίες…

  Litsa Kouklitsa wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 19:17

Το όνειρό μου κάθε καλοκαίρι είναι να αποκτήσω βαθύ σοκολατί χρώμα.Το μόνο που κατάφερα είναι το κόκκινο της ντομάτας,.;Eχω βάλει και κρέμες αυτομαυρίσματος(αν τις λέω σωστά) και έφτασα στο επίπεδο του αστακού (κι όχι της σοκολάτας) ένα πορτοκαλί που για τοίχο θα ήταν τέλειο.Η τελευταία μου απόπειρα ήταν το σολάριουμ.Σε 10 λεπτά έπαθα έγκαυμα.Τώρα το πήρα απόφαση και τα καλοκαιρινά μου όνειρα με απεικονίζουν μεν σοκολατί αλλά το βαθύ σοκολατί της λευκής σοκολάτας( που είναι και πολύ νόστιμη…πάει η δίαιτα!!!)

  Maria wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 19:36

Καλοκαίρι, ήλιος, ψαράκι, Σέριφος, κοκτέιλ, ξεγνοιασία, χαμόγελα…..

  ΜΑΡΙΑ wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 19:38

καλοκαιρινες εξορμησεις στην θαλασσα,μπυριτσα,καρπουζακι,ουζακι,βολτες,ωραια μουσικη,παραλια,ολα αυτα!

  ANATOLI wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 19:54

Ομορφό μου καλοκαίρι,
έλα να πάμε χέρι-χέρι
στο περιγιάλι το ξανθό.

Ελα να παίξουμε παρέα
να πιάσουμε όλα τα ωραία
κοχύλια μέσ΄απ΄το νερό.

Κι όταν θα είμαστε τα βράδυα
στην άμμο κάτω στρωματσάδα,
τ΄αστρα στον ουρανό ψηλά
θε να μετρούμε σιωπηλά.

Στην άμμο σαν θα χτίζουμε όλοι κάστρα
και τα βιβλία θα΄ν στην άκρη πια κλειστά
τότε παιδιά θα ξέρουμε πως ήρθε
η ώρα η γεμάτη ξεγνοιασιά!!!

  elpida wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 19:55

Γαλαζοπράσινα νερά,ψιλό-ψιλό χαλικάκι,ήλιος ατελείωτος,παραλία ερημική,αγκαλιά γνώριμη και πολύ ζεστή…τι άλλο να ζητήσω για ένα καλοκαίρι ξέγνοιαστο,ξεκούραστο,απρογραμμάτιστο,χρωματιστό???όλα αυτά αναζητώ και θα αναζητώ για πάντα (όσες φορές κι αν τα βρώ) :-)

  eirini wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 20:07

kalokairi=arwma karudas, ilios,thalassa, karpouzi,filoi, bouties,kai egw sta pio trela mou kefiaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!to latreuw to kalokairi eidika se nisiiiii….

  sissi wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 20:08

καλοκαιρια με υπεροχη παρεα, ολη μερα στην παραλια με γελια παιχνιδια και κολυμπι και το βραδακι βολτιτσες στο γραφικο νησακι με κοκτειλς στο χερι και αερινα φορεματα!

  ΡΑΝΙΑ wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 20:09

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΒΙΒΑΣΗ ΣΕ ΠΛΟΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΙ ΑΤΕΛΙΩΤΕΣ ΒΟΥΤΙΕΣ ΣΤΙΣ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ. ΤΟ ΧΟΥΖΟΥΡΕΜΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑΓΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ. ΚΑΚΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

  ΣΟΥΛΑ wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 20:10

παραλια θαλασσα αμμος ηλιος αυτα ειναι ελληνικο καλοκαιρι

  Alemar Marlex wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 20:14

Θυμάμαι αγαπημένο καλοκαιρινό σκηνικό, όταν ήμουν 12 περίπου, στο Πορτο-Γερμενο, free camping με τους γονείς μου, ανεμελια, να τριγυρναω όλη τη μερα με ένα ψάξιμο καπέλο, με σαγιοναρες και με ένα χαμόγελο βαθιά χαραγμενο! Όλα τόσο απλά κάποτε, χωρίς πολλα πολλα! Δεν μου αρέσουν τα στημένα σκηνικά, ούτε αυτά που θέλουν προγραμματισμό! Μια ψάθα, ένα αντιηλιακο και τον καλο μου αυτά θέλω! Και μια θάλασσα, να την κοιταω και να γαληνευω, να κολυμπω και να χαιρομαι όπως τότε, στα 12 μου!

  ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΣΙΓΚΟΥ wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 20:32

Αχ ταξιδάκι καλοκαιρινόοοοοοοοοο…..
Τι ωραία που θα πρεπει να μυρίζει…..
Ηλιος, αεράκι απαλό, μυρωδιές γελιο,μουσική, δροσερα ποτά……. Ωχ…. γιατι με σκουντάνε και με ξυπνανε και βρισκομαι πάλι απενταντι απο το λαπτοπ???? φτουυυυυυυυυυ……

  Amalia wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 20:33

Η αμμος,το πρωτο κοκκινισμα απο τον ηλιο,η μυρωδια του αντηλιακου,ουζακι κ χταποδακι.. ολα αυτα.. ειναι απλα καλοκαιρι!!

  gioula wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 20:45

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ=ΘΑΛΛΑΣΣΑ-ΑΝΤΗΛΙΑΚΟ-ΜΕ ΑΡΩΜΑ ΚΑΡΥΔΑ…!!!

  κατερινα wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 21:00

καποτε ηταν ξενοιαστα, γεματα ερωτα και ανεμελια!πολυ γλυκια η νοσταλγια!να μη σε νοιαζει τιποτα!τωρα, κουβαδακια, τσαντες τσαντακια, οχι στα βαθια παιδι μου……αχ, αχ, νιατα μου που ειστε;

  AGAPI wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 21:03

Καλοκαίρια με ήλιο με μια φέτα καρπούζι που στάζει ζουμιά και γλύκα , με το άρωμα καρύδας από το αντιηλιακό και τη γεύση αλμυρού φιλιού στα χείλη , με μια δροσερή βουτιά σε καταγάλανα νερά να σβήσει η λάβα του ήλιου … Μακάρι να ήταν όλη η ζωή μου ένα καλοκαίρι με ήλιο !

  Τsitara Panthro wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 21:11

Αρωμα καρύδας θαλασσα βουτιες δροσερο αερακι, αυτα εκανα σημερα στο πρωτο μου μπανιο !Καλως ηρθες καλοκαιρι !!!!

  Fani wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 21:30

Φίλοι, οικογενειακά δείπνα στην αυλή με φίλους που το μενού έχει κατά βάση χωριάτικη και ψητά λαχανικά και καρπούζι. Πότισμα του κήπου για να έχουμε φρέσκα λαχανικά. Κάθε μέρα θάλασσα και κουβέντα με παρέα. Μεσημεριανή σιέστα στην αιώρα! Διάβασμα βιλιών, πολλά σταυρόλεξα, μπιρίμπα!

  AIGLH wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 21:34

ΠΑΛΙ ΜΑΣ ΞΕΜΥΑΛΙΣΕΣ….ΘΑ ΒΡΩ ΣΕΦΟΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΣΗΚΩΣΩ ΟΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!
ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΗΤΕ ΤΟ ΠΑΝΤΑ ΗΛΙΟΚΑΜΕΝΟ ΣΩΜΑ ΤΩΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΩΝ!!!:):):)
ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΣΚ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ..ΠΑΩ ΠΡΩΙ Κ ΦΕΥΓΩ ΒΡΑΔΥ…ΜΕ ΓΕΛΙΑ..ΡΑΚΕΤΕΣ..ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΚΟ ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΟ!!!!
ΕΥΤΥΧΩΣ ΖΩ ΣΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΜΕΡΗ..ΑΠΟ ΠΟΥ Ν ΑΡΧΙΣΩ Κ ΠΟΥ Ν ΤΕΛΕΙΩΣΩ…ΓΡΑΜΒΟΥΣΑ??ΜΠΑΛΟ??ΓΑΙΔΟΥΡΟΝΗΣΙ??ΑΓΙΟ ΠΑΥΛΟ??ΠΡΑΣΟΝΗΣΙ??ΛΟΥΤΡΟ??ΧΙΟΝΑ??…..ΕΛΑΦΟΝΗΣΙ??ΕΛΟΥΝΤΑ???ΡΟΔΑΚΙΝΟ??ΑΣΕ ΔΕ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ Κ ΕΧΩ ΓΡΑΦΕΙΟ!!!!ΤΑ ΦΙΛΙΑ Μ Κ ΜΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!

  Μαρία!! wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 21:37

Εμένα το καλοκαίρι του 2007 μου έφερε στ ζωή μου έναν καλοκαιρινό έρωτα που ζει μέχρι κ σήμερα!!! Κ αυτό για μένα είναι το καλοκαίρι μου, κάθε μέρα που περνάει μαζί του!

  S for Summer wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 21:45

Καλοκαίρι ανεμελιά ευτυχία ξεκούραση βουτιές καπέλα κοχύλια ή αλλιώς barefoot chic joy!

  sofiaT wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 21:47

Λατρευω τα καλοκαιρια!!!Ηλιος,θαλασσα,ψαθα,αντηλιακο,παγωτα,παγωμενο τσαι.σαγιοναρες,καρυδα,Ελληνικα νησια,βουτιες,αμμος. . .

  vaSSia wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 21:54

Λιγο κρασι, λίγο θάλασσα και το αγόρι μουουουουουυυυ……!!!!!!!!!! Καλοκαιράκι όμορφο που έρχεται, παγωμενοι χυμοί στην αμμουδιά και παγωτακι στο ηλιοβασίλεμα! και για τις πρώτες πρωινές ώρες…χε χε χε….φιλιά, αγκαλιτσες και όνειρα!

  Angelina wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 21:54

Θάλασσα, βιβλίο, θερινό σινεμά …
Είμαι ολιγαρκής το καλοκαίρι … θέλω λίγα και καλά!

  lena k. wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 21:55

καλοκαίρι….παραλία οπωσδήποτε με άμμο,χωρίς φύκια και πεντακάθαρο νερό.Απαραίτητος καφές,περιοδικό με σταυρόλεξα και lifestyle,αντηλιακό και καλή παρέα!

  ΑΘΗΝΑ ΛΑΒΔΑ wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 21:59

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙΑ!!ΡΑΚΕΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΟΥΣΚΩΤΑ!!ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΞΕΘΕΩΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ, ΕΚΕΙΝΑ ΦΟΡΟΥΝ DURACCEL KAI EMEIΣ ΠΙΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΠΥΡΙΤΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ!!ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΩΡΑ!!

  ΑΓΓΕΛΙΚΗ wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 22:00

Καλοκαίρι είναι θάλασσα,βόλτες,παγωτάκια κ ηλιοθεραπείααααα.

  ΕΥΗ wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 22:16

θέλω ήλιο,ξεγνοιασιά,απομόνωση,καλό καφέ,μουσικούλα…καλή παρέα..δροσερό νερο και μυρωδιές σαν αυτές που μας λες….που σε πάνε Βραζιλία…

  Angelaki wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 22:38

Καλοκαίρι σε μια υπέροχη παραλία,κολύμπι,παιχνίδια στην άμμο,δροσιστικά κοκτέιλ και όλα αυτά με καλή παρέα φυσικά!

  Danai Z. wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 22:43

ζω για τα καλοκαιρια…υπεροχες παραλιες, ειτε με αμμουδια ειτε με πετρουλες, ο ηλιος να καιει για να εχεις μια δικαιολογια να καθεσαι με τις ωρες στη θαλασσα…το θαλασσινο αερακι τοσο υπεροχο τις ζεστες μερες..λατρευω τοσο το καλοκαιρι που εχω συνδεσει με αυτο αγαπημενες μυρωδιες οπως ενος lipgloss που εχω(ξερω περιεργο αλλα τι να κανουμε :P ) κριμα που δν θα παμε διακοπουλες φετος..:(

  ioanna wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 22:45

καλοκαίρι παραλία ήλιος και καλή παρέα μαζί με αντηλιακό καρύδα!!δεν χρειάζεται κάτι άλλο!!

  Evi Efthimiadou wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 22:51

Για εμάς το καλοκαίρι σημαίνει 2 μήνες θάλασσα και διακοπές, παιδικά γέλια και καρπούζια,πολλά τραπεζώματα με ωραίες παρέες στον κήπο, ε…και λίγα κουνούπια που ζηλεύουν την μαυρισμένη μας επιδερμίδα!καλό καλοκαιρι Έφη!!!χχχ

  ΜΑΡΙΑ Π. ΑΝΤΩΝΗΣ wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 22:59

Καλοκαίρι! Μετά από πολλά χρόνια δουλειάς, επιτέλους διακοπές! Αύγουστος! Μακριά από την οικογένεια, την δουλειά, την πόλη, τα ίδια πρόσωπα, τα ίδια πράγματα, τα ίδια γεγονότα! Μακριά από τις δουλειές του σπιτιού! Πλέον όλα έτοιμα στα χέρια μου και λέω αντίο (προς το παρόν) στην κούραση!Μακριά από καθετί εκνευριστικό και άδειο από συναισθήματα! Ξύπνημα γαλήνιο, πρωινό στην βεράντα και απέναντι η θάλασσα να με καλεί! Αντηλιακό, ένα καλό βιβλίο…παγωτό…βουτιές & ανεμελιά! Περίπατους στα σοκάκια του Ναυπλίου φωτογραφίζοντας την κάθε στιγμή! Το βράδυ για φαγητό, ποτό, περπάτημα στην παραλία και το φεγγάρι να φωτίζει 2 κορμιά! Και όλα αυτά, με μια συντροφιά αγάπης-έρωτα… και αναμνήσεις που χαράκτικαν γα τα καλά στο μυαλό!

  venetia wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 23:08

Η αγαπημένη μου Σαντορίνη.. όλη μέρα εξερεύνηση στο Ημεροβίγλι, στο Καμάρι, στο Φηροστεφάνι.. το απόγευμα περίπατος και ηλιοβασίλεμα στη λατρεμένη Οία.. αργά το βράδι διασκέδαση στα σοκάκια των Φηρών.. αγαπημένη μου Σαντορίνη..

  Νana Αgelou wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 23:25

mou μυρισε καρυδα …

  Βασιλική Σ. wrote @ 13 Μαΐου, 2012 at 23:52

καλοκαίρι,ήλιος,αμμος,θάλασσα,βουτιες,βιβλία,λάδια σώματος με απίθανα αρώματα!!!!!!!!!!

  Marilena Kat wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 00:40

Καλοκαιρι ,παραλια,αμμος,βουτιες!

  Adeola Naomi wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 01:28

Kalokairi = treli diathesiiiii , agapimena periodika, nuxterines voltes , paraliaaa i kai vouno, ta Giannena einai apisteuta isixa kai omorfa tote pou adeiasoun.
kai trelo diavazma sto balkoniiiiiiii me mousiki toso adunata kai den enoxleitai o geitonas.

  sophiesspa wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 01:44

Άχ τι όμορφο που είναι το καλοκαιράκι.. Λές και μια νεράϊδα μας αγγίζει με το μαγικό της ραβδάκι και μας μεταμορφώνει σε μια καλύτερη εκδοχή του εαυτού μας.. Περισσότερα χαμόγελα, ξεγνοιασιά, ομορφιά, αισιοδοξία, ανεμελιά και σίγουρα τρέλα! Εκτός απο αυτά, για μένα άκρως καλοκαιρινά είναι τα ατέλειωτα Strawberry Daiquiri (αγαπώωωω), οι υπέροχες παραλίες της πανέμορφης Ελλαδάρας παρέα με αγαπημένα πρόσωπα, βιβλία και cosmopolitan (cosmo-girl, cosmo-girl..), τα έντονα χρώματα και γενικά οι ευωδιές.. Τέλεια, ξεμυαλίστηκα πάλι… Αντίστοιχη επίδραση με το καλοκαίρι, έχουν στην ψυχολογία μου τα υπέροχα αισιόδοξα κείμενά σου!! Μεγάλο ταλέντο αυτό..! Φιλιά πολλάαα!!

  zoemr wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 01:55

Ήλιος, θάλασσα, καυτή άμμος, βοτσαλάκια, κοχυλάκια, νέες γνωριμίες, μουσική, ανάλαφρη διάθεση, όμορφες παρέες, καρπούζι, μυρωδιές αντηλιακών, παγωτά, κοκτέϊλ, αγκαλιές ….. Αυτά για μένα συνθέτουν ένα υπέροχο καλοκαίρι!! Και ανυπομονώ και για το φετινό, όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι.. Και οι τσούχτρες -κάθε είδους-μακριά.. Φιλάκια!

  melinda wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 02:08

Το καλοκαίρι συνοψίζεται στα εξής για μένα..Όμορφες παραλίες με γαλαζοπράσινα νερά, χαρούμενη μουσική, μαυρισμένη επιδερμίδα (αλλά προστατευμένη με τα κατάλληλα αντηλιακά), δροσερά κοκτέιλ, περιοδικά, ξεγνοιασιά και άραγμα!

  Βαλεντίνα Θ. wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 08:37

Καλοκαίρι, η αγαπημένη μου εποχή!! Ελευθερία, ξεγνοιασιά, βόλτες, γαλανά νερά, βουτιές, παραλίες με χρυσή άμμο, ελληνικά νησιά, ηλιοθεραπεία, ταξίδια!!

  athena wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 08:38

to kalokairaki sthn akrogialia..dos mou 1 filaki,,kai ela pio konta..egw esi kai to antiliako mou..me arwm apo karida..<3

  eirini wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 08:41

summer’s hereeeeeeeee!!!!!!! yeeeehhhh!!! :D :D

  Katerina R. wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 08:45

Χμ….Το καλοκαίρι, σε πρώτο άκουσμα με αγχώνει λίγο….Ανυπόφορη ζέστη και διάβασμα για την εξεταστική…..
Αλλά όχι, δεν είναι αυτό το καλοκαίρι!! Το ξανασκέφτομαι και μου έρχονται κατευθείαν στο μυαλό ονειρεμένα καλοκαίρια στο χωριό μου, στο Πήλιο…Σ’αυτό το μαγευτικό μέρος με τις πανέμορφες παραλίες (ω ναι! )και τις γραφικότατες δροσερές πλατείες…..
Καλοκαίρι είναι ξεγνοιασιά, φιλιά μ’αλάτι, παιχνίδια στο νερό, ηλιοθεραπεία με δροσερά κοκτέιλς και ζουμερά, φρέσκα φρούτα, ταβερνάκια δίπλα στο κύμα και βόλτες το βραδάκια σε γραφικά σοκάκια και όμορφες πλατείες….Α! Και το βραχιολάκι στο πόδι!! Τόσο καλοκαιρινό κι αυτό…..
Αν θέλεις να προσθέσεις κι ένα αρωματικό βραζιλιάνικο αντηλιακό στο σκηνικό μου, θα το δεχτώ με πολλή χαρά!!
Φιλάκιααααα!!* χχχχ

  Λινα wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 08:47

ηλιος, θαλασσα, ξεγνοιασια, παγωτο φραουλα και την αγαπη μου!!!

  efavl wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 08:51

΄Ηλιος , θάλασσα, καρπούζι, αρώματα αλμυρά κια ηλιοβασιλέματα στην χαλκιδική…..

  Katerina Kat wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 08:52

Σαντορίνη στην παραλία του Περίβολου!!!Θάλασσα μπάνιο και άρωμα καρύδας!!!!!!!!

  Efi Μ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 08:52

Καλοκαιρια! Απο τις πιο χαλαρες και όμορφες περιοδους σε ολα τα χρονια! <3

  Stella Petridou wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:00

Παραλία, καρπούζι, παγωτά, beach party και πολύ πού αντηλιακό!!!

  giannis wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:01

παραλία, παγωτά, ποτά και ….πολύ αντηλιακό!

  ΑΓΓΕΛΙΚΗ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:01

Καλοκαίρι – Ήλιος – Θάλασσα – Καλό παρεάκι -Ουζάκι και μεζεδάκι! Α! και μην ξεχάσω το αντηλιακό γιατί μπορεί να με χτυπήσει το ουζάκι στο κεφάλι αλλά να μην με κάψει και ο ήλιος!

  beth wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:03

Καλοκαίρα με ήλιο μου θυμίζουν το καλοκαίρι στα Κουφονήσια, στο Πορί, σε παραλία όπως αυτές της Καραϊβικής. Όποιος δεν έχει πάει, δεν μπορεί να το φανταστεί. Επιβάλλεται!!

  JuliaL wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:08

Παλιότερα τα καλοκαίρια ήταν ψήσιμο στον ήλιο, βόλτες με τον καλό μου με τη μηχανή, βουτιές σε όποια παραλία βρισκόμασταν…
μετά έγιναν λίγο πιο οργανωμένα, προστέθηκαν κουβαδάκια και ατελείωτα γέλια και πλατσουρίσματα παρέα με δύο γλυκά πατουσίνια… φέτος τα πατουσίνια διπλασιάστηκαν, όπως και τα γέλια και οι βουτιές!!!

  χαρα wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:10

η μυρωδιά της θάλασσας,ήχοι από καλοκαιρινή μουσική από ένα μπαράκι μέσα στην θάλασσα και ένα παγωμένο κοκτέιλ και μετα αποδραση σε βουνο, και τα 2 σε συνδιασμο ειναι τελεια

  EFI wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:12

Τα ωραιότερα καλοκαίρια μου ήταν στην κατασκήνωση της Ν.Μηχανιωνας (που φυσικά και δεν υπάρχει σήμερα).Λέξεις: ανεμελιά , αθωότητα, ξενοιασιά ,παιχνίδι, φίλοι , μπάνια, αμέτρητες ώρες κάτω από τον ήλιο!!!

  mitsi71 wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:13

Όλη μέρα παραλία, ήλιος ζεστός, βουτιές αμέτρητες , παρέα, χαμόγελα, μουσική ……

  Βίβιαν wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:19

Καλοκαιρι και ελληνικα νησια με τα κρυσταλινα νερα, οτι καλυτερο….

  DEPI wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:23

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΤΗΝ ΜΗΛΟ…ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!

  STELLA wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:25

καλοκαιρι,ηλιος,θαλασσα,στη παραλια ξαπλωμενη να σε χτυπαει το κυμα(παραλια κριαριτσιου χαλκιδικης) και το καφεδακι στο χερι,……..ποσο μου εχει λειψει….

  POPH wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:27

ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ……ΘΑΛΑΣΣΑ….ΟΥΖΑΚΙΑ…..ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ…..ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ….ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΗΛΙΑΚΟ!!!!!!

  AnastasiaΚ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:28

Tο κατάλληλο δώρο την κατάλληλη εποχή!!!!

  ΔΗΜΗΤΡΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:31

Οι πρώτες διακοπές, χωρίς γονείς στην Πάρο…

  Φλώρα Ά. wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:32

καλοκαίρι,θάλασσα,καυτά σορτσάκια!

  Παναγιώτης Γ. wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:33

ουζάκι με χταποδάκι!

  Κατερίνα wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:36

ήλιος,θάλασσα,παρέα,εξορμήσεις,κατασκηνώσεις

  ΑΓΓΕΛΙΚΗ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:52

Sol de Janeiro. po po…mou thimizei ateleiota kalokairia sthn krhth dipla sth thalassa…na akous to kumma…xoris tipota me xymo kai frouta mexri arga to apogeyma…to kalokairi einai h agaphmenh mou epoxh …giati to mualo adeiazei kai skeftetai omorfa pragmata makria apo to agxos ths polhs…!!!!! ;)

  vaso wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 09:53

Το δικο μου καλοκαιρι ειναι πολυχρομο με διαφορα κουβαδακια!!!!οικογενειακα βαρη χαχαχα Οπως και να ειναι ειναι υπεροχο αμμος θαλασσα μυρωδιες!!αχ να βρισκομαι τωρα εκει σε μια ξαπλωστρα!!!!!!και τι δεν θα εδεινα μια ωρα μακρια απο ολους και απο ολα!

  elena wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 10:01

Θέλω τόσο πολύ να κερδίσω!!!!!!!!!!!!!!!!

  georgia wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 10:03

(και) αυτό το καλοκαίρι θέλω να μυρίζω καρύδα!!!α, ναι και το ααααλλο καλοκαίρι θέλω να παω στη βραζιλία.μέχρι τότε θα παρηγορηθώ με την…καρύδα

  marie wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 10:05

παραλια με αμμο, σε ελληνικο νησι, κατα προτιμηση κυκλαδιτικο, ήλιος, ελαφρύ αεράκι, άσπρα σπιτάκια, ταβερνουλα πάνω στο κύμα, κρασάκι και μυρωδιες!!!!! αναμενω κουφονησια τελος ιουνιου, και δεν κρατιεμαι!!! (οποτε αγαπητη beth θα δω απο κοντα την ελληνικη καραιβικη)

  Irene wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 10:06

Καλοκαίρι σε αυτή την όμορφη χώρα με τις ωραίες θάλασσες και το πολύ ήλιο,οπου και να σαι είναι υπέροχα. Τα δικά μου καλοκαίρια είναι γεμάτα από μυρωδιές αντηλιακων, από γέλια και όμορφη διάθεση από όλη τη παρέα, απο μυαλό άδειο απο σκοτούρες και άγχος, απο μαυρισμενα κορμιά και υπέροχα βραδιά κάτω απο το φεγγαροφως με την αγάπη μου και πολλά κοκτέιλ! Όσο για τα αντηλιακα ποσα like να σου κάνω τα γνώρισα το Σάββατο και μακάρι να τα κερδίσω αλλιώς σίγουρα θα τα αγοράσω

  ZoiK wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 10:17

Ήρθε το καλοκαίρι :) Καιρός να μυρίσει καρύδα…

  ioanna wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 10:19

καλοκαιρι=ηλιος, ζεστη, ξεγνοιασια, αρωμα καρυδας, θαλασσα, καλη παρεα, αντιηλιακο κ παγωτααα!

  vasoula wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 10:42

Τα καλύτερα καλοκαίρια στο χωριό μου, με το σπίτι πάνω στην άμμο, 18 ώρες την ημέρα στη θάλασσα με όλα τα συναισθήματα στο φουλ και θέα το ιόνιο και στο βάθος το ζάντε!

  Ελισάβετ Ιωάννα wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 10:51

Καλοκαίρι…παντού! Σε νησιά του Αιγαίου, σε νησιά του Ιουνίου ακόμα και στο χωριό μας δίπλα στη θάλασσα… ήλιος, βουτιές, ψάθινο καπέλo, παρεό, γέλια, καλή παρέα και φυσικά το αγαπημένο μας αντηλιακό! :)

  deda wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 10:57

Κλείστε τα μάτια και μυρίστε άμμο, ήλιο, θαλασσινό αλάτι κι αφήστε το αεράκι να παίξει με τα μαλλιά σας! Εγώ είμαι πανέτοιμη!
Τα φιλιά μου!

  Δημητρα Ξαφιτσα wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 10:58

διαβαζοντας το ποστ ενιωθα σαν να ειμαι διακοπες!

  annaserme wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 10:58

it’s summer time!!
παραλία-beach bars-camping-ηλιοθεραπία!!!!
και αντηλιακό βέβαια!!!

  vayita wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:02

καλοκαίρια με ερωτικη και παιχνιδιαρικη διαθεση…. καρπουζάκι, κοκτειλς, χαρουμενα ρουχα και μαυρισμενο σωμα με το καταλληλο αντηλιακο!!!!

  yiota wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:07

Kαλοκαίρι με ήλιο… αλλά χωρίς ζέστη, γιατί ένας δροσερός άνεμος και οι βουτιές στη θάλασσα κάνουν τις μεσημεριανές ώρες ευχάριστες. Βόλτες με τα φουσκωτά, ψάρεμα και παιχνίδια στο νερό στην ημερήσια διάταξη όλο το καλοκαίρι!

  TaniaM wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:10

Ανυπομονώ να τα δοκιμάσω για να επιστρέψω έστω και νοερά στις παραλίες της Βραζιλίας, με καρύδες και caipirinha! Μεταξύ μας πάντως, μπορεί το σκηνικό της παραλίας να είναι παραδεισένιο αλλά τα νερά της Ελλάδας δεν τα βρίσκεις πουθενά, το λέω εκ πείρας!! Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν θα ξαναπήγαινα ευχαρίστως!! Άντε καλοκαιράκι, έλα!!

  ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:10

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ , ΘΑΛΑΣΣΑ , ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΡΟ ….. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΜΕ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ BEACH BAR …. ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!!

  edm wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:14

Παραλία, καρπούζι, παγωτά, beach party και πολύ πολύ αντηλιακό

  kaitlyn wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:16

Καλοκαιράκι, σε μια παραλία με γαλαζοπράσινα νερά, κολύμπι, καφεδάκι με καλή παρέα ή ακόμα ένα καλό βιβλίο για συντροφιά!

  Κωνσταντίνα wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:18

Βραζιλία! ωραία ακούγεται, αλλά τις θάλασσες τις μπλε και κρύες του Αιγαίου μας δεν τις αλλάζω με τίποτα. Ε! ας έχουμε το αντηλιακό από την όμορφη Βραζιλία….

  Georgia Papas wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:19

καλοκαιρινος ερωτας….καυτη αμμος…..μυρωδια απο γαλαζιο….. <3

  Despina wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:24

Παιδικός ενθουσιασμός, κουβαδάκια, μαγιουδάκια, καπελάκια, μυρωδιές αλλά και πολλά αντιηλιάκα!

  ΑΝΝΑ ΣΥΛΙΒΕΣΤΡΟΥ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:35

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΞΩΤΙΚΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ(13 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΜΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ) ΜΟΝΟ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ ΒΟΥΤΙΕΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΧΑΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ!!!!!!ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΠΟΥ ΤΟΕΧΩ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ!!!!

  kanti wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:35

ξαπλωμένη σε μια παραλία ακούγοντας τον ήχο των κυμάτων που έρχονται από μία απόλυτα καθαρή θάλασσα. μυρωδιές από άμμο, ψάθινο καπέλο και αντιηλιακό. μαυρισμένο και υγιές σώμα με την αλμήρα από το μπάνιο πριν……τέλεια……καλό καλοκαίρι….7 μπάνια και συνεχίζουμε

  marai34 wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:36

Καλοκαίρι η ωραιότερη εποχή του χρόνου. Παραλία, άμμος , αντιλιακό και βούρ για μπανάκι.

  ΧΡΥΣΟΥΛΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:36

Καλοκαίρι ανεμελιά ευτυχία ξεκούραση βουτιές !!!!!!!!!!!!!

  christine wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:45

ΘΑΛΑΣΣΑ..ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ…ΒΙΒΛΙΟ…ΚΑΦΕΣ…ΖΕΣΤΗ…ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΒΕΒΑΙΑ!!!

  ΜΑΡΙΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:46

ΗΛΙΟΣ,ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ.

  ΚΩΝ/ΝΟΣ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:50

TELEIO

  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΠΑΠΑΔΙΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 11:50

ΠΑΡΑΛΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ, ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΦΑΓΗΤΟ

  ΕΥΣΤΑΘΙΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:03

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ

  KATERINA V. wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:03

παιχνίδια στη θάλασσα και κολύμπι μέχρι τελικής πτώσεως, μουσική από το Beach bar τρελλός χορός & παιχνίδια στην άμμο (από κουβαδάκια & κάστρα μέχρι ρακέτες), βότσαλα, κοχύλια, μασάζ με αντηλιακό, καυτά φιλιά & βόλτες στην παραλία χέρι-χέρι, να πίνεις mohito ή και καφεδάκι στο μπαλκόνι αγναντεύοντας το απέραντο γαλάζιο (αν αίναι και ηλιοβασίλεμα ακόμα καλύτερα!!), φαγητό σε ταβερνάκι δίπλα στο κύμα…….

  ΓΕΩΡΓΙΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:03

παραλια χαλκιδικής, ήλιος και πολυ κολυμπι

  KIKA wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:06

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/559578_364959076894644_100001416647907_1073170_424505135_n.jpg
Ετσι είναι σήμερα το μπαράκι, που πέρασα τα ωραιότερα καλοκαιρινά βράδυα της εφηβείας μου, παρατημένο και θλιβερό. Ωστόσο , αντικρίζοντάς το θυμήθηκα όλα τα χτυποκάρδια μας, τα φλερτ, τις βουτιές, τα πρώτα μεθύσια και χάθηκα… Άραγε, έτσι είμαστε πια εγώ και οι φίλες μου και οι έρωτές μας; Απλά κάτι θυμίζουμε αμυδρά από τα παλιά;

  sofia papadopoulou wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:14

ammos..kayti ammos!!!to mourmourito tis thalassas..to alati sto derma..

  ANASTASIA wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:17

teleioooooo

  Bella wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:17

καλοκαίρι…ερημικα παραλία και ύπνος με τον ήχο των κυμμάτων

  Dimitris Sapouridis wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:17

Θάλασσα, ομπρέλα, άμμος!

  ΡΩΞΑΝΗ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:19

θαλασσα και παλι θαλασσα

  ΓΙΩΤΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:22

παραλία ήλιος ξαπλωστρα , κατι παγωμένο και η ζωή είναι τέλεια!

  ελενη πενοπουλου wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:27

θαλασσα,παραλια,αμμος,ψαρεμα,ηλιος να καιει αλλα με το καταλληλο αντιηλιακο τι σε νοιαζει!!!!!τελεια….

  ΧΕΝΙΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:28

λατρευω το καλοκαιρι διοτ με χαλαρωνει η θαλασσα

  ΜΑΡΙΝΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:29

η μυρωδια τησ θαλασσας και του φρεσκοκομμενου καρπουζιου

  ΧΡΥΣΟΥΛΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:33

λιγο κρασι λιγο θαλασσα και τ αγορι μου

  ΑΝΝΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:35

ΘΑΛΑΣΣΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΡΠΟΥΖΙ

  Maria Mor wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:38

Δυστυχώς τα περισσότερα καλοκαίρια δεν έχω πάει διακοπές για διάφορους λόγους. Ένα όμως ήταν πολύ ξεχωριστό και θα το θυμάμαι πάντα…

  Angie wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:40

Ανυπομονω για δροσερες βουτιες στις ομορφες παραλιες της ελλαδιτσας μας παρεα με φιλαρακια κ ζουμερα μιλκσεικ :) )) κσι φυσικα κατω απο τον ηλιο με το νεο μας σουπερ αντιηλιακο!!

  xaroula wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:51

Καλοκαιρι=ηρεμία,καλή διάθεση,ευτυχία!!

  christina wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:52

mia psathinh tsanta anthliako ena kapelo sandalia gia ta sokakia ena entono kragion k kalh parea mou thumizeoun kalokairi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ΑΝΝΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:53

ΗΛΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΑ ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ

  afre wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:55

καθαρη θαλασσα και παραλια,καλη παρεα,ηλιοθεραπεια και ατελειωτα beach parties!!!!!

  akilina wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:55

Αρωμα καρύδας θαλασσα βουτιες δροσερο αερακι, και το αντηλιακο μου

  Mary wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:55

θαλασσα, ηλιος, αμμος, λαδι καρυδα, ερωτας…

  Άννα Μπανιώτη wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 12:56

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Κ ΘΑΛΑΣΣΑ

  elena tsialliou wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 13:00

omprela, ksaplostra, kaffes!!

  ΙΩΑΝΝΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 13:03

ΗΛΙΟΣ , ΘΑΛΑΣΣΑ, ΠΑΓΩΤΟ, ΚΑΡΠΟΥΖΙ, ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΗΣΙΑ

  BARB3 wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 13:11

στις θάλασσες τις μπλε και κρύες του Αιγαίου θελω να βρεθω με αντηλιακό από την όμορφη Βραζιλία….

  KATERINA wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 13:12

ΟΛΗ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΣΕ ΜΕΛΗ ΕΞΩΤΙΚΑ

  marinaki83 wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 13:16

Το σπίτι μου στην Καλαμάτα που μου θυμίζει υπέροχα καλοκαίρια!!!Θάλασσα ήλιος και ξενοιασιά!!!Ωραία χρόνια που δυστυχώς δεν γυρίζουν πίσω!!!

  real wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 13:36

παραλία, ήλιος, αγκαλια…δροσερό αεράκι και ξενοιασια…

  KALLIOPEAN wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 13:46

καλοκαίρι,ήλιος,αμμος,θάλασσα, κουβαδακια……

  ΕΛΕΝΗ ΤΣΙΡΙΜΩΚΟΥ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 13:47

ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΕΡΔΙΣΩ!

  ELENIKARD wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 13:49

Καλοκαίρι η ωραιότερη εποχή του χρόνου.
Παραλία, καρπούζι, παγωτά, και πολύ αντηλιακό ουζάκι με χταποδάκι…….

  spiros wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 13:49

ηρεμια σε μια παραλια να ακους μονο το παφλασμο απο τα κυματα και να σε χαιδευει ο ηλιος το σωμα!!!!!!!!

  Andriani wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 14:04

Kalokairi=Oli mera stin paralia me tn parea kai to bradu beach party!!!:D

  xenaki wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 14:08

θαλασσα καλοκαιρακι ηρεμια γαληνη μαζι με τα υπεροχα αντιλιακα!!!ελπιζω να μαι τυχερη!

  GIOTA wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 14:36

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ! ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ 24 ΩΡΕΣ ΜΑΖΙ!!ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ.ΠΑΡΑΛΙΑ(ΠΕΡΙΒΟΛΟΣ ΣΤΗ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ)ΑΝΤΗΛΙΑΚΟ, ΞΑΠΛΩΣΤΡΑ, ΚΑΦΕΔΑΚΙ, ΑΝΕΜΕΛΙΑ, ΒΟΥΤΙΕΣ, ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΣΤΗΝ ΟΙΑ, ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΧΑΛΑΡΗ ΔΙΑΘΕΣΗ!

  Popy Kovousoglou wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 14:38

καλοκαίρι, παραλια, καλή παρέα, βουτιά, ήλιος, μουσική, κύματα, ηρεμία, γαλήνη….

  deppy wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 14:44

paralia,filoi,xamogela,hlios :0

  xrysaugh wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 14:51

kalokairi ilios thalassa!!

  bibinaki wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 15:01

ΛΕΥΚΑΔΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΘΙΣΜΑ,ΚΑΤΑΓΑΛΑΝΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΞΑΠΛΩΣΤΡΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΜΕ ΔΡΟΣΕΡΟ ΚΟΚΤΕΙΛ!!!

  ΕΥΗ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 15:05

Το καλοκαίρι όπου κι αν είσαι «στήνoντας» το καταλληλο σκηνικό μπορείς να περάσεις όμορφα.Καθισμένος κάτω από την ομπρέλα σου,απολαμβάνοντας το θαλασσινό αεράκι και πίνoντας φραπεδάκι με τον αγαπημένο σου χαζεύοντας τα κύματα.Τι πιο ωραίο εικόνα!Το καλοκαίρι σου θυμίζει ξεγνοιασιά,όμορφες στιγμές στην παραλία με μπυρίτσα το βράδι!

  γιωτα παναγιωτοπουλου wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 15:20

αραλικι-ξαπλωστρα-παγωμενο φραπεδακι αχ! ειναι ολα τα λεφτα οπου και να βρισκεσαι!

  xanthi pap wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 15:26

ηλιοκαμμένη επιδερμίδα που νιώθεις το παραμικρό άγγιγμα,. ακόμα και το πέρασμα του αέρα, ανάλαφρα δροσερά φουστανάκια, μυρωδάτα κοκτέιλ, απολαμβάνοντας τη δύση του ηλίου…αγαπημένη στιγμή….

  Χρυσαυγη wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 15:48

το καλοκαιρι μπορω να χαρω την οικογενεια μου χωρις τα τοσα πρεπει του χειμωνα,χαλαρα, χαρουμενα, ηλιολουστα

  eirini if wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 15:54

kalokairi……mmm psaxnw lexeis isodunames!…hlios, alati sta mallia k sto derma mexri na pesei o ilios…eleutheres sagionares k xalara leuka fanelakia…paixnidi sta kumata sa mikra paidia kai gelia…mia feta karpouzi sto xeri…ena louloudi sta mallia ligo bronze vapsimo k koralli lip gloss…iliovasilemata pareistika….to arwma tis karudas….ma pio polu apola…h xegnoiasia ki h diathesi…to fws ki i lampsi pou einai zwgrafismeni se ola ta proswpa! :)

  Voula Papaefthymiou wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 16:11

Super !!!

  lilia fokouli wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 16:13

καλοκαιρι σε ενα μερος που το μονο που ακους ειναι ο ηχος των τζιτζικιων και το παφλασμα των κυματων μακρια απο την βαβουρα της πολης, κατω απο μια ψαθινη ομπρελα, διαβαζοντας περιοδικα κ λυνοντας σταυρολεξα (κλασσικο καλοκαιρινο χομπυ!!) απλα απολαμβανεις τη στιγμη και αδημονεις για επομενα καλοκαιρια!

  Stamatis wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 16:21

Παραλία , ήλιος , καλή παρέα , χαλάρωση με ουζάκι και μουσική και το βράδυ απολαμβάνεις τα φώτα που διαγράφονται στην θάλασσα με το αεράκι να σου κρατάει συντροφία

  tselo wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 16:45

καλοκαιρι μπανιο και κοκτειλ…

  Nansy wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 16:46

Οι λέξεις που μου θυμίζουν καλοκαίρι είναι ξεγνοιασιά, θάλασσα,παγωτά, και αντηλιακό .

  SOTIRIA wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 16:50

καλοκαιρι, ηλιος , θαλασσα………..

  georgia wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 16:58

ηλιος, θαλασσα, ρακετες κ πολλες βουτιες

  eleni wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 16:58

pantou kato apo ton ilio!

  sonaki_alex wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 17:02

ΜΜμμμμμ Καρπουζι, καρυδα, θαλασσα (αλλα και πισινα) και κουφετα!!!!! Ο Γαμος μου πανω απ’ολα θυμιζει και μυριζει καλοκαιρι….αχχχ 3 χρονια πριν περασα το ωραιοτερο καλοκαιρι της ζωης μου!!!! Τουλια μπομπονιερες χορος λευκα και ροζ λουλουδια και γω να νιωθω πιο ευτυχισμενη και ομορφη και τυχερη απο ποτε….(ελπιζω το ιδιο και ο αντρουλης μου…χεχεχε)

  MARY wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 17:09

kalokairi= kaloperasi….. gia mena panda!!!

  vilia wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 17:11

αχ, καλοκαιράκι, πλοίο, αλμύρα, μαύρισμα, χαλαρότητα…ούτε ρούχα, ούτε μακιγιάζ, ούτε κομμωτήριο…ΕΡΧΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!

  athina wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 17:15

ονειρεμενα καλοκαιρια με τον αντρα μου και τον γιο μου σε καποια παραλια και να τους κυνηγαω να βαλουν αντηλιακο για να μην κοκκινισουν χαχαχα ( οπως παντα ),καφεδακι και παιχνιδια στην θαλασσα

  Στέλλα wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 17:22

Καλοκαιράκι σημαίνει μαγιουδάκια, ομπρελίτσα, κουβαδάκια για τα μικρά, μπρατσάκια, αντηλιακό απαραιτήτως και μια ξαπλώστρα βρε παιδιά να απολαμβάνω αραχτή (τρόπος του λέγειν…. με τρία παιδιά που πας κυρά μου….) πίνοντας το καφεδάκι μου το απέραντο γαλάζιο της θάλασσας!!!

  Μαρία wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 17:48

Αμμουδιά,μπανάκι,ρακέτες!

  Ma Ker wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 17:49

Αχ,είναι τέλεια να κάθεσαι δίπλα στο κύμα και να χαλαρώνεις!

  dina wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 17:53

kalokairi ilios thalassa!!

  Εμμανουέλα wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 17:56

Λίγο κρασίι, λίγο θάλασσα και το αγόρι μου.. :)

  Maria wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 17:58

Ήλιος,μπανάκι και ρακέτες!

  Panag wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:00

Το καλοκαίρι επιβάλλεται να είσαι πιο χαλαρός!Να πηγαίνεις βόλτα στην παραλία,να απολαμβάνεις το μπανάκι σου και το καφεδάκι σου!

  Maria wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:17

Το νησάκι μου,θάλασσα,βουτιές,κοκτέιλ…

  kyriaki k. wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:24

άρωμα καρύδας!!

  Denise wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:29

oli tin mera stin thalassa se mia ksaplostraaaa…. aaa

  MARIA KIRIAKOU wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:31

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΙΣΟΝ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΗΛΙΟΣ,ΞΕΓΝΟΙΑΣΤΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

  marianna wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:32

ΗΛΙΟΣ ΘΑΛΑΣΣΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!

  stella k. wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:34

Καλοκαιρι..ήλιος.. παραλία.!!!!!!!!

  Αλκμήνη wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:34

Έρχεται καλοκαίρι και μαζί βόλτες έξω στην άδεια πόλη μέχρι το ξημέρωμα, όπου η θερμοκρασία γίνεται επιτέλους ιδανική. Ανεμελιά και λυσμόνηση των ευθύνων και υποχρεώσεων η σκέψη των οποίων παίρνει αναβολή μέχρι τον Σεπτέμβριο…!

  Elena wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:35

Καλοκαίρι, μια ήσυχη παραλία, με καθαρά νερά και συντροφιά μου ένα παγωμένο καφεδάκι και ένα καλό βιβλίο!!!Όνειρο!!!

  elenh01 wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:35

kalokairi 8alassa kai to agori mou :D

  peli wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:36

ax kalokairaki!!simenei polla!prwta ap ola n kaiei o ilios panw st derma….na vlepeis girw sou pandou xrwmata…na exeis sinexeia ammo st podia s…kai na min s noiazei..k fisika.vradia dipla stin thallasa me yperoxa kokteil!thelw thallasa..kata protimisi xalkidiki!!!xixi!

  ρουλα wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:37

καλοκαιρακι η καλυτερη εποχη μπανακι βουτιες αντηλιακό κ μαυρίδης κατω απο τις ακτίνες του ηλιου με τιε ωρες! καλοκαιρακι ηλιος θαλασσσα και το αγορι μου!!

  Φωτούλα wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:40

Μα κάθε φορά να λες πως δε θα σε πάρει ο ύπνος πάνω στην πετσέτα στην παραλία.. και πάντα να ψάχνεις για μάσκα προσώπου στο μοναδικό φαρμακείο του θερέτρου για να ζητήσεις συγγνώμη από το δέρμα σου!

  Σταυρούλα wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:41

Αγαπώ τόσο τα καλοκαίρια..αγαπώ την παρέα μου που μεγαλώσαμε μαζί, αγαπώ όλη την Χαλκιδική γιατί σαν την Χαλκιδική δεν έχει πουθενάαα χεχε :-) λατρεύω που δεν υπάρχουν ρολόγια και χρόνος και το μόνο που μας απασχολεί είναι η παραπάνω άμμος στα παπούτσια :-) )

  mariamp wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:42

Καλοκαίρια με ήλιο…. τα πρωινά στην παραλία κάπου στην Κόρινθο… να μη μπορείς να αποφασίσεις αν θέλεις να σε μαυρίσει ο ήλιος ή να προστατευτείς από αυτόν. Και τα μεσημέρια, όταν όλοι κοιμούνταν αποκαμωμένοι από τα παιχνίδια στη θάλασσα, βόλτα με το κανό μέχρι το απόγευμα. Και το απόγευμα πάλι βουτιές. Αχ… τί μου θύμησες τώρα!!

  Agapi Dima wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:43

To καλοκαίρι το έχω συνδιάσει με ήλιο και θάλασσα. Άμα έχεις αυτά για αρχή μετά έρχονται και τα υπόλοιπα..

  βασιλικη κυττακη wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:44

like

  Κωνσταντίνα wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:45

Ξεγνοιασιά,ανεμελιά,καλή διάθεση,όχι άγχος για την δουλειά!!!Βουτιές,θαλασσινό αεράκι και στην παραλία να αράζεις τρώγοντας παγωτά!!!Όλα αυτά συνοψίζουν μία εποχή,το καλοκαιρι!!!!!:-)))

  χριστίνα ΚΑΛΑΧΑΝΗ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:47

Καλοκαιρινές διακοπές με καρύδα…

  νικη καπετανακου wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:47

καλοκαιρι=ηλιος,θαλασσα,μπαρακια,δροσερα κοκτειλς ,ανεμελια,γελια,βολτες,,παγωτο,φραπεδακι,πολλα βιβλια και ενα αγορι!

  ΑΚΡΙΒΗ ΚΑΤΣΙΦΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:48

ΔΙΑΚΟΠΕΣ,ΗΛΙΟΣ, ΘΑΛΑΣΣΑ, ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΠΥΡΕΣ.

  ΣΗΦΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:49

Καλοκαίρι=Ελλάδα!!!

  ΜΑΓΔΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:51

KALOKAIRAKI ΘΑΛΑΣΣΑ ΝΕΡΑ ΦΕΓΓΑΡΙ ΑΓΑΠΗ ΕΡΩΤΑΣ

  kelly wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:52

παραλία, ξεκούραση και πολλά μπανάκια!!!

  ΜΑΡΙΑ O. P. wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:55

Ήλιος, θάλασσα, κοκτέιλ, ένα καλό βιβλίο, ξεγνοιασιά, ανάμεσα σε φίλους…

  Rena wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:59

καλοκαίρι, παραλια, καλή παρέα, βουτιά, ήλιος, μουσική, κύματα, ηρεμία, γαλήνη

  Σοφία Λ. wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:59

Το καλοκαίρι είναι μαγεία ιδίως αν είσαι και σε κάποιο από τα υπέροχα ελληνικά νησιά!!!!!

  Eirini s wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 18:59

Sun,sand,sex

  Γεωργια wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:00

Ηλιος,θαλασσα καλη παρεα!

  Δημοσθενης wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:01

Ηλιος θαλασσινό αεράκι και πίνoντας φραπεδάκι

  olga wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:01

ατελειωτες ωρες ξεκουρασης ,ξενοιασιας ,μπανια ,χαλαρωση στη παραλια αγκαλια με μπυρα και κοκτειλ

  christina klossopoulou wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:01

εγώ όταν σκέφτομαι τη λέξη «καλοκαίρι» μία αίσθηση έρχεται στο κορμί μου και αυτή είναι η απελευθερωτική αίσθηση στις πατούσες μου όταν αυτές βυθίζονται στη άμμο της παραλίας….αυτή είναι η καλοκαιρινή αίσθηση που λατρεύω και που τόσο μου λείπει το χειμώνα….!
Για αυτό δε μου αρέσουν οι παραλίες που δεν είναι αμμουδερές

  Γρηγόρης wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:02

καλοκαίρι….παραλία οπωσδήποτε με άμμο ,μπυρίτσα και αιθέρις παρουσίς στην παραλια!

  Xara wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:05

Τέλεια θέλω να τα δοκιμάσω αυτό το καλοκαίρι !

  aggeliki35 wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:14

καλοκαιρι σε μια ομορφηπαραλια με τον αγαπημενο σου να απολαμβανεις την ηρεμια και να ταξιδευει ο νους σου ακουγοντας τον παφλασμο των κυματων!!!!!!

  M wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:16

Kalokairi einai anemelia! panta me prostasia apo ton ilio! G ayto xreiazontai ta antiiliaka! :D

  Αρχοντία wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:16

Kαλοκαίρι είναι ο ήλιος, η αλμύρα της θάλασσας, η πετσέτα του μπάνιου χρωματιστή, η ξεπλωστρα πάνω στην χρυσαφένια άμμο, είναι ο θόρυβος που το κύμα σκάει στην ακτή, είναι τα θαλάσσια σπόρ και οι ρακέτες στην παραλία, είναι τα ηλιοκαμμένα κορμιά αλιμένα με λάδι, είναι τα ελαφριά γεύματα με φρούτα, είναι η μουσική στα beach bar και τέλος είναι η τρέλα που βιώνουμε και δεν μας χωρά το σπίτι.

  filio wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:18

καλοκαιρι ανεμελια θαλασσα ηλιος διασκεδαση ταξιδια !!!!!!!!!!!

  ioanna wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:19

drosero karpouzi meta apo mia voutia sthn thallasa….

  Demitra wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:23

Επιτέλους καλοκαίρι, καλά μπάνια!!!

  emmakara wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:31

Χρυσες αμμουδιες, καλη παρεα παγωμενα αναψυκτικα και φρουτα!!!! Η μυρωδια του αντιηλιακου και φυσικα τα δροσερα νερα της θαλλασας!!! <3

  nikolettak wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:33

arwma karydas-thalassa-xaplwstra-karpouzi

  Μαρία Χαρατσιάρη wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:37

Θαλασσινή αύρα που σπάει την ζέστη της μέρας,παγωμένο μυρωδάτο καρπούζι, αντηλιακό με άρωμα καρύδα(το αγαπημένο χρόνων), πολλές βόλτες στην παραλία με τον αγαπημένο μου και ανεμελιά…… Ιδανικό καλοκαίρι!!!!!!

  eleni wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:42

ligo krasi….ligo thalassa kai to agori mou!!!!!!!!!!!!

  fooxxy81 wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:43

καλοκαιρι= αντιηλιακο καφε και περιοδικο στην ξαπλωστρα

  stavria wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:43

μυρωδια καρυδας, αμμος, ηλιος, coctails, σαγιοναρες, ψαθα,…………….

  fotini wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:48

παραλία,ξαπλώστρα,γρανίτα και φυσικά το αντιλιακό sol de Janeiro

  vaya wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:48

καλοκαιρι= βουτιες στη θαλασσα με μασκακι, γρανιτα, καρπουζι, αερινα ρουχα, ψαθινα καπελα, σαγιοναρες, μεγαλυτερες ημερες και ωραιο σοκολατι χρωματακι… Ααααααααχ ωραια εποχη…

  filiw wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 19:58

θαλασσα, ηλιος, αμμος,βουτιες.μαυρισμενο σωμα με το καταλληλο αντηλιακο!!!!

  Mikri Petalouditsa wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:06

Καλοκαιράκι = μπανάκι, παγωτάκι, ηλιοθεραπεία και φυσικά αντηλιακό!

  olga mantsiou wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:08

ΜΕ ΚΑΛΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΟΙ ΧΡΥΣΟΚΕΝΤΙΤΕΣ ΑΚΤΕΣ , ΤΑ ΓΑΛΛΑΖΟΠΡΑΣΙΝΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΕΝΙΑ ΝΕΡΑ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ.Ο ΚΑΥΤΟΣ ΗΛΙΟΣ , Η ΞΑΠΛΩΣΤΡΑ ΣΤΗ ΣΚΙΑ ΤΗΣ ΟΜΠΡΕΛΑΣ,ΤΟ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ,ΟΙ ΓΛΑΡΟΙ.

  ΡΕΒΕΚΚΑ ΑΣΗΜΟΜΥΤΗ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:08

Ξαπλώστρα, περιοδικό κ φραπεδάκι!!!

  ΙΡΕΝΕ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:09

einai teleia!!!!

  maria sam wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:12

kalokairaki thalassa hlios zesth mayrismena swmata!!karpouzaki

  KONSTANTINA wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:12

ΠΑΡΑΛΙΑ-ΘΑΛΑΣΣΑ-ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΕΞ!!!!

  ΜΕLINA-AR wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:13

Όλα τα καλοκαίρια που περάσαμε σε νησί έχουν μείνει ανεξίτηλα στη μνήμη μου.Φυσικά η παρουσία των παιδιών τα κάνει όλα διαφορετικά,τα μεταφορφώνει μαγικά!Ευτυχώς που ήρθαν στη ζωή μας και κάθε μέρα κρύβει χαμόγελα,αγκαλιές και όνειρα τρελά!

  mertzanis p. wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:31

raketes kai mpures

  Jenny wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:39

Θάλασσα, ήλιος, καλή και αγαπημένη παρέα, γέλια, βόλτες, ποδήλατα, παγωτό, μουσική, ουζάκι….πολλά χαμόγελα και μπόλικες δόσεις ευτυχίας!!!!

  Anna Krasoudaki wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:51

ΚΡΗΤΗ,ΠΑΡΑΛΙΑ,ΧΑΛΑΡΑ,ΞΑΠΛΩΣΤΡΑ,ΑΝΤΗΛΙΑΚΟ,ΚΑΠΕΛΟ,ΦΙΛΕΣ,ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ ΚΑΙ ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ….ΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ????

  roula tsanaktsidou wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:52

egw autos k nakoume to kuma pinontas granita!

  Dimitris Alexoglou wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:55

ΚΑΙ ΕΓΩ!!!

  Σταυρούλα Μάρ. wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:57

Καλοκαίρι σημαίνει ατέλειωτες ώρες ηλιοθεραπεία και μπανάκι στην παραλία!

  georgia wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 20:59

αχ καλοκαιράκι!!
διακοπές, θάλασσα, τα πιτσιρίκια να τρέχουν ανέμελα όπως πάντα, ήλιος, βόλτες, γέλια, παχνίδι στην άμμο, ξεγνοιασιά..

  ΡΟΥΛΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:02

ΘΕΛΩ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ ΜΕ SOL DE JANEIRO,ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ?

  Lila wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:03

Καλοκαίρια με ήλιο…λοιπόν: μαγιώ, ομπρέλλα (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ!!!), αντιηλιακό, ξαπλώστρα, βιβλίο, ξένοιαστη-χαλαρωτική μουσική στο βάθος, φρουτοχυμοί και καρπούζι παγωμένο για να μας ξεδιψάνε… ό,τι καλύτερο!!!

  tatiana wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:05

το καλοκαίρι είναι αποφόρτιση και ξεκούραση. αγαπημένη ώρα στην παραλία είναι το ηλιοβασίλεμα με ένα φρουτένιο κοκτειλ στο χέρι σε μία αιώρα δίπλα φυσικά σε κρυστάλλινα νερά…

  geo wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:07

Μύρισε καλοκαίρι!

  ΑΝΝΑ ΤΑΜΠΑΚΙΔΟΥ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:07

Summer nights… Summer wine…

  ο ηχος των κυματων! τι καλυτερο? wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:09

Ο ήχος των κυμάτων! τι καλύτερο;

  DIAMOND wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:12

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ= ΠΑΡΑΛΙΑ=ΚΑΦΕΔΑΚΙ-ΚΟΚΤΕΙΛ=ΑΙΩΡΑ=ΜΟΥΣΙΚΗ=ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΥΡΙΣΜΑ!!!!!!

  nansy wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:12

ηλιος, καρπουζι θαλασσα

  sophievlach wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:13

ηλιος παραλια θαλασσα sudoku

  maria wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:13

παραλια και παγωτο

  Ελένη wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:15

Τα καλοκαίρια της ζωής μου γεμάτα με ήλιο, αλμύρα, παιχνίδια στη θάλασσα

  georgia wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:21

η παραλια και οι βουτιες

  Στελλα Ιωαννου wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:24

Θαλασσα και ο αγαπημενος μου!!

  manos wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:35

Καλοκαιρινές διακοπές για πάντα….!
Μακριά απο έννοιες, στεναχώριες, κούραση…
Παρέα φυσικά με το αγαπημένο σου πρόσωπο, απολαμβάνοντας το απέραντο γαλάζιο!

  Καιτατζης Κωσταντινος wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:39

καλοκαιρι…καρπούζι με φετα και παραλια …. και χταποδακι με ουζο

  κικη wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:45

Νυχτα, παραλια, φωτια, μουσικη και αγκαλια με τον αγαπημενο μου…!!!!

  Eleni wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:46

Ήλιος, θάλασσα, φίλοι, ευτυχία!!!

  χριστιανα wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:49

βραδινο μπανακι με τον αντρα μου και να εχει και πανσεληνο…….!!!!!!!!!!!!!

  Georgia wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:58

Kalh epityxia se olus mas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Xristina Kouroukli wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:58

Kαλοκαιρακι ηλιος σεζλόνγκ μοχιτο στην παραλια,αχ τι μου θυμισατε

  ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:58

Τι είναι ποιό όμορφο απο ένα καλοκαιρινό πρωϊνό δίπλα στην θάλασσα με τον αλμυρό αέρα να φυσάει, τον καυτό ήλιο και την πανέμορφη γαλάζια θάλασσα να σε περιμένουν για μιά ξέγνοιαστη και απολαυστική μέρα……..γεμάτη βόλτες, μπανάκι, δροσερά ποτά και χαλάρωση στην πανέμορφη ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ!!!!!! Σχεδόν παντού σε αυτον τον ευλογημένο τόπο είναι τέλεια κυρίως το καλοκαιρι, που είμαστε γεμάτοι από πανέμορφες παραλίες…..και όχι μόνο φυσικά!!!!! Η φύση στην Ελλάδα είναι για όλα τα γούστα!!! Να μην ξεχνάμε και τα πενέμορφα καταπράσινα βουνά και τις όμορφες λίμνες & ποταμούς μας!!!! Μα γι ‘ αυτό «βάλθηκαν……….» όλοι να μας «φάνε………..»" ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΖΗΛΕΥΟΥΝ!!!!!!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ…………!!!!!!

  Maria wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:59

8alasses me smaragdenio xrwma!

  Θεοδώρα Κεράνη wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 21:59

Καλοκαιρι……ηλιος,θαλασσα βουτιες και παιχνιδια στην παραλια,ερωτες….αχ αυτη την εποχη την ερωτευομαι καθε χρονο οοολο και περισσοτερο!!!

  eleni wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:00

kalokairaki,antiliaka me omorfa arwmata froutwdi, me ilio ki iliotherapeia, kai mpanaki :)

  ioanna wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:05

ΗΛΙΟΣ,ΘΑΛΑΣΣΑ,ΑΜΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ! ΤΕΛΙΑ!

  χρυσα μωραιτου wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:06

γιατί όχι και ένα ταξίδι στη Βραζιλία με το απαραίτητο αντηλιακό?

  Αγγελικη74 wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:12

Αντιηλιακο με αρωμα καρυδας(τρελαινομαι!!),κοχυλια,αμμος,κρυσταλλενια θαλασσα και μια αιωρα κατω απο τους φοινικες…

  Νάντια wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:15

Καρύδα,αεράκι,θάλασσα,τεκίλα!!

  ΒΙΚΥ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:16

Αχ! αυτά τα βραδινά στο μπαλκόνι του εξοχικού με θέα την θάλασσα και καλούς φίλους πίνοντας μπύρες και κάνοντας χαβαλέ…
δεν ξεχνιούνται..φέτος έπεται και συνέχεια!!!!!!!

  Ευγενία Μ. wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:21

Καλοκαίρακι παραλία … αμμοδιά … ηλιοθεραπεία (πάντα με αντηλιακό) … παρτυ σε beach bar…απλά τέλειες εικόνες!

  ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΠΑΧΑΡΙΣΗ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:23

Καλοκαίρι, ζέστη, θάλασσα, έρωτας, Σπέτσες, μυρωδιά από αντιηλιακό,ξεγνοιασιά!

  lia wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:25

πλοιο, νησι, παραλιες με γαλαζοπράσινα νερα, σπηλιές, άμμος, αντηλιακό με άρωμα καρύδας, καπέλο (και ας μην μου πάει!!), γαρίδες και χταπόδι με ουζάκι, πολύ ουζάκι…

  Μαρία wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:25

Καλοκαιράκι.. βραδινό μπανάκι όπως λέει το άσμα!! Καθισμένη στην άμμο, ο ήλιος να δύει και όλα τα μαγευτικά χρώματα μαζεμένα στον ουρανό…Ο ήχος των κυμάτων με ταξιδεύει και με κάνει να ονειρεύομαι ένα καλύτερο αύριο, μια καλύτερη ζωή… Μουσικές νότες φθάνουν στα αυτιά μου από το κοντινό μπαράκι, νότες μαγικές, ταξιδιάρικες που σκοπό έχουν να με κάνουν να ξεχάσω… Λατρεύω το καλοκαίρι γιατί νιώθω μια ελευθερία να εκφράσω πιο εύκολα τα συναισθήματά μου..να παγώσω τα μη και τα πρέπει..

  lia wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:32

πλοιο, νησι, παραλιες με γαλαζοπράσινα νερα, σπηλιές, άμμος, αντηλιακό με άρωμα καρύδας, καπέλο και ας μην μου πάει!, γαρίδες και χταπόδι με ουζάκι, πολύ ουζάκι…

  Maria wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:33

Hlios…Biblio, akoustika kafes kai ateleiwtes wres stin paralia….

  SOFIA wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:48

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ…ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ….

  THOMAS wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:49

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ=ΚΡΗΤΗ…

  Sotiris S wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 22:54

θάλασσα, ήλιος, άμμος, χαρά, γέλια, φίλοι, βουτιές…

  sofia wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 23:00

only summer!

  ELEFTHERIA LEMONTZI wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 23:02

Stin paralia me tin ksaplostra mou !! to frapedaki mou !!! to antiliako mou !! kai fisika to pareaki mou !!!

  eleutheria wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 23:09

kalokairii xwris filous den einai kalokairi bolta me skafos kai trela paixnidia sigouraaaaa kai gia fetos kati tetoio oneireuomai!

  xrysa wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 23:21

kalokairi to latreuw k thelw na eimai sunexeia sth thallassa k ston hliooooooo!!!!!!!!!

  ΑΦΡΟΔΙΤΗ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 23:28

Τα καλοκαίρια σημαίνουν ξεγνοιασιά, τραγούδι, ήλιος, θάλασσα, ουρανός…Σκόρπιες λέξεις που αν τις ενώσεις θα μετατραπούν σε εικόνες γαλήνης και γλυκιάς αρμονίας!!

  katerina wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 23:30

το καλοκαιρι ειναι ξεγνοισια κ ξεκουραση..

  ΚΑΤΕΡΙΝΑ wrote @ 14 Μαΐου, 2012 at 23:44

όλα τα καλοκαίρια μου έχουν πολύ ήλιο σε νησια αλλα και στο Λουτράκι κορινθίας όπου ειχα την τυχη να μεγαλώσω μεχρι τα 18.εκει τα καλοκαιρια ξεκινάγαν το μαιο και ως μαθητές όλοι μετραγαμε πάντα πάνω απο 120 μπάνια

  ΜΑΡΙΟΣ ΜΠ. wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 00:21

καλοκαιρι,φρεντο/φραπε,μπανια και αντηλιακό .μακαρι να ηταν παντα καλοκαιρι να μην τελειωνε ποτε γιατι το καλοκαιρι παντα το θυμομαστε!

  Jenny wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 00:26

ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ!!! ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ!!!!!!!!!
ΝΑ ΒΟΥΤΑΣ ΣΤΑ ΚΑΤΑΓΑΛΑΝΑ ΝΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ!(ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΗΛΙΑΚΟΥ ΦΥΣΙΚΑ)
ΝΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ…ΝΑ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕΙΣ ΤΟ ΠΕΛΑΓΟ….. ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΑΕΙ ΤΟ ΚΥΜΑΤΑΚΙ ΜΠΡΟΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ… ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ…ΕΝΑΝ ΓΕΜΑΤΟ ΟΥΡΑΝΟ ΑΠΟ ΑΣΤΕΡΙΑ! ΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ, ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ..!!
ΜΕ ΤΑΞΙΔΕΨΑΤΕ ΗΔΗ ΣΤΟ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΜΑΣ…… ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ!
ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!! ;)

  Zoi Katwpodi wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 00:28

ποπο τι μου θυμησες τωρα!!!Αγιο Δομινικο….θελω να μυριζω την καρυδα και να πινω δροσιστικους χυμους σε τροπικη παραλια!!!

  vasw tzim wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 00:59

θαλασσα+καλη παρεα=ο τελειος συνδυασμος!!!!

  ΜΑΡΙΑ ΤΣΙΛΙΒΙΓΚΟΥ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 01:04

ααααχ νομιζω οτι μου μυριζει το αντηλιακο μου καρυδα κ νιωθω αμμο αναμεσα στα δαχτυλα μου! :)

  ΧΡΙΣΤΙΝΑ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 01:40

ΘΑΛΑΣΣΑ,ΚΟΣΜΟΟΟΟΣ,ΚΟΚΤΕΙΛ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΤΥ!!!

  kat_mal wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 01:45

ena to mistiko…droseri mikri paralia me malaki amoudia….dromaki gemato giasemia gia na tin vreis…isixia aeraki k 8roisma….
liwsimo k apomonwsi….ilios k 8alassa :)

  georgia p. wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 01:58

Το καλοκαίρι είναι η αγαπημένη μου εποχή.. ήταν πάντα και θα είναι.. ο ήλιος.. είναι η ίδια η ζωή.. ανοίγεται η καρδιά σου.. και μια βουτιά απαραίτητη! θέλω επειγόντως διακοπές!!

  εύα wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 02:27

πάλι δέχομαι και λέω πως πρώτα από όλα οι εικόνες που συνοδεύεις πάντα τα beauty diaries είναι μαγικές και σε ταξιδεύουν θες δε θες , κατόρθωσες να ζωντανέψεις το καλοκαίρι χωρίς να έχει έρθει ακόμα…
Για εμένα καλοκαίρι μπορεί να σημαίνει άμμος , κάποιος καλοκαιρινός έρωτας ίσως από αυτούς που ποτέ δεν ξεχνάς και όταν τους φέρνεις στο νου είναι σαν να μυρίζεις τ’αλάτι στα μαλλιά του… , μαυρισμένες επιδερμίδες με ανάλαφρα ρούχα που σε κάνουν να νιώθεις ελεύθερη και γεύση από καρπούζι στο στόμα!… Όλα είναι χαρωπά στη μνήμη όταν ακούσεις και μόνο τη λέξη ¨καλοκαίρι¨….

  ΣΟΦΙΑ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 02:34

ξεκουραση

  Νίνα Κ. wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 03:42

Καλοκαίρι……. Ήλιος και θάλασσα και γαλάζιος ουρανός ασυννέφιαστος και ζέστη …..
Και καυτή άμμος και παιχνίδια στην παραλία και αναζήτηση σκιάς (φυσικής ή τεχνητής) για δροσιά και δροσερό νερό και παγωτά και χυμοί και καρπούζι και ο έρωτας της ζωής σου να στέκει στο πλάι σου…..
Ας έρθει με τον ήλιο για αρχηγό μας και φέτος κι εμείς ακολουθούμε πιστά!….

  niki wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 05:50

ξαπλώστρα, πλατύγυρο καπέλο, παγωμένος καφές, βιβλίο και ήλιος!

  ΕΙΡΗΝΗ ΤΖΕΛΑΗ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 06:52

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, ΘΑΛΑΣΣΑ, ΒΟΛΤΕΣ..

  ΜΑΡΙΝΑ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 07:20

ΗΛΙΟΣ ΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!

  thanero wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 08:07

Καλοκαίρια…
Απέραντες καλοκαιρινές νύχτες, χαμένες μέσα στη θάλασσα και στο βραδινό αεράκι. Μια αίσθηση απόλυτης ελευθερίας, έρωτας γυμνός… Παρθένες αμμουδιές ξεχασμένες, περιτριγυρισμένες από πεύκα, από σκιές, από θύμησες. Όνειρα βαθυγάλαζα, ξαπλωμένα στα βότσαλα να αγναντεύουν τ’ άστρα. Και το βλέμμα ν’ αρμενίζει στο άπειρο του σύμπαντος εκείνη την ιερή στιγμή που η ανθρώπινη ψυχή φτερουγίζει μέσα στον νυχτερινό ουρανό. Ο χτύπος της καρδιάς είναι τώρα καθαρός και συνοδεύει το απαλό δροσερό φύσημα του αέρα και το γλυκό ψιθύρισμα τον κυμάτων που ξεψυχούν αφρίζοντας στην ακρογιαλιά. Αυτή είναι η τελειότερη αρμονία. Οι μελωδίες της καρδιάς γίνονται ένα με τους ήχους της φύσης.
Πάνω τελείται η ιερή λειτουργία των πλανητών. Οι ψαλμωδίες του ουρανού, οι ήλιοι, οι γαλαξίες. Και καθώς το βραδινό καλοκαιρινό αεράκι χαϊδεύει στοργικά τους σβέρκους, τα μάτια αστράφτουν κι αρχίζουν οι εξομολογήσεις… Για όνειρα, για έρωτες…Αληθινά, δεν υπάρχει τελειότερη στιγμή από τις καλοκαιρινές νύχτες για να εκφράσει η ψυχή τα όνειρά της.

  κουλα wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 08:17

μου αρέσει πολύ το καλοκαίρι αναλαφρα ρούχα, παραλία και τα μυρωδάτα φρουτα, καλό καλοκαίρι

  Σάσα wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 08:25

καλοκαιρια..ο ηλιος να σε αγγιζει ενω εισαι ξαπλωμενη με κλειστα ματια στην παραλια,μυριζεις το υπεροχο αρωμα του αντιηλιακου και ακους τη θαλασσα και τα παιδια να παιζουν με την αμμο…τι πιο υπεροχο!!??

  peggy wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 08:50

τι να πω;όλοι ήταν τόσο ποιητικοί που απλά συμφωνώ με όλους …
Το καλοκαίρι είναι ποίηση, δημιουργία, ξεκούραση, εποχή για ανάγνωση βιβλίων στην παραλία, βόλτες, θάλασσα….είναι τόσα…

  Trelli Arxi wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 08:58

Σουπερ το δωράκι!

  Giota wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 09:04

Καλοκαίρι, Πήλιο, τρελός έρωτας, θάλασσα, κόκκινα μάγουλα απ’τον ήλιο

  Peggy ilia wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 09:06

Μου εχουν λείψει τα παλιά καλοκαίρια που κάθε μέρα πήγαινα στην θάλασσα εκανα ηλιοθεραπεία , επινα το φραπεδάκι μου κ έπαιζα τάβλι με φίλες κ φίλους. Και τα βράδάκια στα μπαράκια για ποτάκι ξέγνοιαστα και χαλαρά!!τώρα τα καλοκαίρια είναι αλλιώς……κουβαδάκια κ σωσίβια, στην σκιά με τον φραπέ στο σέικερ και το μυαλό κ τα μάτια στις μικρές ζουζούνες που δεν λένε να βγούνε απο το νερό αν δεν γίνουν μπλε……!! Καλό καλοκαίρι σε όλες …..

  αγγέλα wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 09:14

καλοκαίρι, θάλασσα και αντιηλιακό με άρωμα εξωτική καρύδα

  Hara wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 09:17

Καλοκαίρι ειναι χρώματα,ήλιος,θαλασσα,ποτά…..Ανυπομωνω!!!!!

  Τόνια Κ. wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 09:25

Ξάπλα, μουσική, περιοδικό, μαύρισμα!

  George wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 09:26

:-)

  voula wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 09:41

drosera kokteils antiliako k vouties sti thalassa

  Dora wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 09:42

η παρεα σου το μαγιο σου αντηλιακο!!! Καλη τυχη!!

  dina roussou wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 09:50

θάλασσα, ήλιος, αμμουδιά, φιλιά με γεύση παγωτό και καρπούζι, αλμύρα, ξεγνοιασιά….

  Evi wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 10:07

ax ti mas kaneis twra !!!! otan skeftomai kalokairi sto mualo mou erxontai ta uperoxa ellhnika nhsia me tis omorfes paralies kai h hliotherapeia me tis wres parea me to kafedaki mas kai ta periodika !!!!

  Xrysa wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 10:18

καρπούζι, χαλαρή μουσική, αλμύρα, ήλιος, ξενοιασιά. Μου έλειψε το καλοκαίρι!

  marthi wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 10:22

Εγώ κορίτσια είμαι από τις τυχερές που έχουν ήδη αρχίσει τις βουτιές καθώς είμαι γιατρός διορισμένη στους υπέροχους λειψούς. Εχουν απίστευτες παραλίες με γαλάζια νερά. καλοκαίρι είναι να γυρνάς με το jet ski τα ακατοίκητα νησια του Αιγαίου. φιλιά

  nansy wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 10:42

Ομπρελλα,ξαπλωστρα και μια καταγαλανη θαλασσα!!!

  Beautyincrisis wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 10:47

Καλοκαιρακι!!!! Αλλιως και αλλιωτικα;-) Θαλασσα, θαλασσα, θαλασσα, με ενα βιβλιο να σε ταξιδευει, τη μυρωδια του αντιηλιακου να σε τυλιγει και μια αγκαλια να σε κανει να αφηνεσαι…

  mariamast wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 10:50

kalokairi..i agapimeni mou epoxi!!mpania,ilios,maurisma,voltes…

  stella wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 10:51

anupomonw gia to kalokairi..dinw panellinies fetos,opote katalavainete..to 8elw pio polu!!

  MARIA wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 10:54

καλοκαιρια στη χαλκιδικη στο εξοχικο με παρεακια, καρπουζι, παιχνιδια, ανεμελα χρονια, και το σκηνικο μοναδικο…τυρκουαζ θαλασσα, χρυση αμμος…παραδεισος!!!!!!

  ΓΕΩΡΓΙΑ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 10:57

καλοκαιρι ειναι θαλασσα ηλιος βολτες !!!!

  elpitha wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 11:00

To kalokairi gia mena einai to vradu stin paralia na kathese kai na akous ta kimata kai na milas me parea. I love summer !!

  λουιζα wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 11:04

Οι λέξεις που μου θυμίζουν καλοκαίρι είναι ξεγνοιασιά, καρυδα, παγωμένος καφές, θαλασσα, αντηλιακό,διακοπες!!!!

  Margarita wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 11:05

Ξάπλα κάτω από την ομπρέλα, ύπνος στην παραλία, παιχνίδα στη θάλασσα, ρακέτες και χαλαρές βόλτες….α και όλα αυτά χωρίς ρολόι!

  Κατερινα wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 11:07

λέω πως θέλω…Θέλω μια ξαπλώστρα σε μια ερημική παραλία..ή έστω μια ψάθα..το υπέροχο φούξια ψάθινο καπέλο που πήρα πέρσι από τη νάξο και τον ήλιο!!!Τον ήλιο να χαϊδεύει όλο μου το σώμα και να το γεμίζει ενέργεία…το βιβλίο μου είναι πολύ τσαλακωμένο αλλά και λίγο βρεγμένο…και τί έγινε??έτσι έχει πάρει κι αυτό λίγη καλοκαιρινή μαγεία…

  Βασιλική Ψ. wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 11:13

Ήλιος, γαλανός ουρανός, δροσερή θάλασσα, παφλασμός των κυμάτων, βότσαλα και άρωμα καρύδας! Καλό καλοκαίρι!

  anastasia wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 11:13

λιγο κρασι ,λιγο θαλασσα και το αγορι μου

  NINA K. wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 11:14

Kalokairaki me hlio, polla paixnidia sto nero kai xamogela!

  Ifigenia wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 11:20

Φανταστικές αμμουδιές της Χαλκιδικής με παγωμένο καφέ……..

  nicole wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 11:39

Οι καλυτερες διακοπες ξεκινάνε μεσα στο καράβι προς αγαπημένο νησι. Στο κατάστρωμα, κλείνω τα μάτια και αισθανομαι το αεράκι του Αιγαίου στο προσωπο μου. Ονειρεύομαι τις υπεροχες διακοπες που ειναι μπροστά μου και δεν θέλω να τελειωσουν ποτε.

  Claire Gianneli wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 11:44

Θα ήθελα να τα δοκιμάσω!

  rousalia wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 11:53

Ηλιοθεραπεία και καφεδάκι στην θάλασσα, κολύμπι, ωραία μουσική και πολλές βόλτες!

  georgina wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 12:20

Einai toso omorfa pou mou rxete na ta faw!

  ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 12:22

για μπανιο σε απομακρυσμενη παραλια των νοτιων προαστιων με καλη παρεα μεχρι να νυχτωσει και μετα ποτακι!

  Nikos S wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 12:28

Τέλειο δώρο για την γυναίκα μου

  ΦΩΤΕΙΝΗ ΙΩΑΝΝΟΥ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 12:37

kalokairi me hlio sthn 8alassa k me thn murwdia twn antiliakwn!!!!!poso mou aresei!!!!

  Olga wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 12:39

Εκείνη η διαφήμιση γνωστού αντηλιακού που δείχνει ένα κοριτσάκι που του εχει μισοκατεβάσει το μαγιό ένα σκυλάκι, νομίζωότι εμπεριέχει σε μια εικόνα όλη τη γλύκα του καλοκαιριού.

  anastasia magenaki wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 12:40

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  dina wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 12:46

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ,ΗΛΙΟΣ,ΞΕΓΝΟΙΑΣΙΑ!ΔΙΑΚΟΠΕΣ,ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΤΟΠΙΟ,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΖΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΟΥ,ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΗΛΙΟ!ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ,ΜΟΝΑΔΙΚΑ!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΞΑΝΑ!!!!

  Kelly D. wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 12:47

Αχ…τι να πρωτοπω…η μυρωδια της θαλασσας στο δερμα, η γευση απο ροδακινα κ φραουλες, τα δροσιστικα κοκτειλ, τα αλμυρα φιλια και τα βιβλια με αμμο στις σελιδες…η αμμος κατω απο τα πατουσακια…τα πολυχρωμα μαγιο!

  ΦΩΤΕΙΝΗ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 12:51

Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΗΛΙΑΚΟΥ…ΚΑΡΥΔΑ!!!!!!!!!!!

  ΣΤΕΦΑΝΟΣ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 12:55

Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΗΛΙΑΚΟΥ, ΤΟ ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ, Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΚΥΜΑΤΟΣ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΝΩΧΕΛΙΚΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΧΑΘΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙΣ ΕΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΤΙΑ, ΕΝΑ ΠΑΘΟΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΚΗΝΙΚΑ!ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ….

  despoina pilafi wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 13:38

Ξάπλα κάτω από την ομπρέλα, ύπνος στην παραλία, παιχνίδα στη θάλασσα, ρακέτες και χαλαρές βόλτες….α και όλα αυτά χωρίς ρολόι!

  Penny wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 13:48

καλοκαιρι……..παραλια, γαλαζιο, ηλιος, παγωτα, διακοπες, ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!!!

  Matina Kapa wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 14:07

Aa… εγώ δεν έχω και πολλές απαιτήσεις… Σκηνή στημένη σε σκιερό μέρος, βιβλία που σε ταξιδεύουν και η θάλλασα στο 1 μέτρο… Μην ξεχασω την καλη παρέα! Φέτος θα το πραγματοποιήσω!!

  natasa wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 14:23

ήλιος, θάλασσα, διακοπές …

  labrini wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 14:44

Θάλασσα,ήλιος, κυκλαδίτικος αέρας,άμμος

  maria kougioufa wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 14:55

το αισθημα της μυρωδιας του αντιηλιακου στο δερμα κατω απο τον ηλιο ειναι για μενα η στιγμη που καταλαβαινω οτι ν α ι ηρθε το καλοκαιρι επιτελους! ευχαριστουμε που το φερνεται λιγο πιο νωρις στο μυαλο μας!

  Kika wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 15:00

Τα καλοκαιρια μου ειναι συνιφασμενα με δυο λεξεις μονο «κρυσταλλινα νερα»! Τα οποια τα χω βρει μονο στο Κουφονησι με το οποιο ειμαι ερωτευμενη. Αν βρω καποιο αλλο νησι με τετοια νερα μπορει να αλλαξω γνωμη (ισως και η Ελαφονησος να πλησιαζει λιγο… :P )

  Mary wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 15:06

Θαλασσα…..

  ada wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 15:10

Η υπέροχη και τόσο χρήσιμη σελίδα σας με έκανε να ταξιδέψω.Η αντηλιακή σειρά Sol de Janeiro χωρίς paraben και χρωστικές και με δείκτη 50 θα ήταν ότι έπρεπε για το μωρό μου.,τώρα που θα δυσκολευτούμε να πάμε διακοπές γιατί είμαι άνεργη και εγώ και ο άντρας μου.σας ευχαριστούμε

  Soulee wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 15:10

Καλοκαιρι ειναι το ταξιδι, το χρωμα, η σαρκα, η μυρωδια και η αλμυρα

  maraki wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 15:14

θάλασσα.αντιηλιακό

  ΣΕΒΑΣΤΗ ΚΑΛΟΥΔΕΛΗ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 15:22

θαλασσα, ηλιος, γρανιτα, χρωματα διασκεδαση!!!!!

  ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 15:31

ΗΛΙΟΣ,ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ,ΑΝΤΗΛΙΑΚΟ,ΚΑΠΕΛΟ,ΡΑΚΕΤΕΣ,ΨΑΘΑ,ΒΟΥΤΙΕΣ,ΜΑΚΡΟΒΟΥΤΙΑ,ΚΟΧΥΛΙΑ,ΖΕΣΤΗ,ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ,ΜΑΥΡΙΣΜΑ,ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΣΠΟΡ……..

  ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΝΙΤΣΙΟΥ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 15:42

ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΚΡΥΟ,ΜΠΟΛΙΚΟ ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΟ.ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ!

  ΕΛΙΑΝ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 15:42

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ, ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΩ ΚΑΒΟΥΡΑΚΙΑ ΝΑ ΠΛΑΤΣΟΥΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ…

  katerina fakou wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 15:49

teleio to dwraki sas!!!! plisiazei kalokairakiiiiiiii !!!! : ) : )

  jim wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 15:54

ΡΑΚΕΤΕΣ ΑΝΤΗΛΙΑΚΟ ΠΑΡΕΑ ΜΑΥΡΙΣΜΑ kockteil

  Ντινα wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 15:59

Παραλία με πολλές γρανίτες κ την μουσική στο τέρμα..

  chrysa wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 16:01

karyda, beach bar, thalassa kai ilios!

  Elenh wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 16:08

ΗΛΙΟΣ, ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΚΥΜΑ, ΠΑΓΩΤΟ ΦΡΑΟΥΛΑ, ΚΟΛΥΜΠΙ, ΞΕΓΝΟΙΑΣΙΑΑΑΑΑΑΑ

  ΡΙΤΑ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 16:25

Το καλοκαιράκι στην ακρογιαλιά,
μέσα στο νεράκι πλέουμε αγκαλιά.
Πέφτει το βραδάκι, πιάνει η δροσιά,
δως μου ένα φιλάκι και έλα πιο κοντά.

Εγώ κι εσύ , εσύ κι εγώ,
μόνοι πάνω στη γη.
Ωωω! μόνοι στη γη.

  fotini wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 16:25

kalokairakiiiiiiiiiiiiii ela grhgora!!!!

  ΕΥΣΤΑΘΙΑ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 16:27

ΩΡΑΙΟ

  ΑΡΕΤΗ ΚΟΛΑΓΓΗ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 16:43

Καλοκαίρι=ξενοιασιά, παραλία, αντηλιακό, θαλάσσια αύρα…χαλάρωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ΓΙΩΤΑ ΚΡΑΒΑΡΙΩΤΗ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 16:50

ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΥΣ ΗΛΙΟΣ,ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΑΜΜΟ,ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΑΣΗ ΜΕ ΔΡΟΣΙΣΤΙΚΑ ΚΟΚΤΕΙΛ.

  George Siemos wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 16:56

Αραχτός στην παραλία κάτω από την ομπρέλα με ένα παγωμένο Mojito πράσινο μήλο!!!

  ilias wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 17:17

ilios thalassa…anemelia ksekoyrasi….

  Markar Pap wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 17:17

Ζεστη αμμος,καυτος ηλιος, μυρωδια αντηλιακου παντου, καρπουζι,δροσερο νερο,βουτιες σε γαλανα νερα, μαζεμα οστρακων για συλλογη και υπεροχη ανεμελη παρεα συνθετουν τα καλοκαιρια των ονειρων μου.

  Dora wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 17:52

παραλία, ήλιος, παγωτό, ένα νησί και οι φίλοι μου! αυτό είναι το καλοκαίρι για μένα

  Νατάσσα wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 17:53

ilios, 8alassa kai drosera coctail me ti parea!

  andreas wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 18:22

καλοκαίρι είναι Ελλάδα!!! νησιά, ήλιος, καταγάλανη θάλασσα, καλή παρέα, χαμόγελο, ξεγνοιασιά …………..

  vivian wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 18:27

parea,vradia sthn 8alassa me fwtia kai ki8ara me thn parea…3egniasia..!

  katinaki wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 18:27

Ξαπλώστρα, καφεδάκι και ηλιοθεραπεία!!

  euaggelia petridou wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 18:29

na pezw raketes kai na trexw sthn paralia

  mary angela wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 18:56

ευχομαι αυτό το καλοκαίρι να πάω διακοπές….να περάσω ώρες ατελείωτες στις γαλάζιες ελληνικές παραλίες(τουλάχιστον σε μία απο αυτες…)και να χαθώ στα γραφικα΄σοκάκια κάποιου νησιού χαζεύοντας τα ελληνικά χρώματα και ψωνίζοντας μικρά ενθήμια και καρτ ποστάλς!!!!

  ευδοξια καραγιωργου wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 18:58

αμμος,ομπρελα,αντηλιακα,τρια παιδια να μπαινοβγαινουν στην θαλασσα,μουσικη!!

  Νόρα wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 19:33

Θέλεις να ζήσεις αλλιώς κι αλλιώτικα καλοκαίρια με ήλιο;)

  eleni wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 20:44

ηλιος, θαλασσα, καλη παρεα και τα βραδια φωτια στην παραλια και κιθαρες…

  aspak wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 20:59

…ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΕΣΤΟ ΑΕΡΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΗΔΕΥΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΧΑΖΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ…

  Kostas+Anastasia wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 21:05

Ο ήλιος ποτέ δε μου άρεσε, πάντα προτιμούσα την βροχή! Η πιο ωραία εμπειρία που είχα ποτέ ήταν όταν με την κοπέλα μου βρεθήκαμε σε μια απόμακρη παραλία κοντά στη Βουρβουρού στην Θεσσαλονίκη και καθώς κάναμε μπάνιο η συννεφιά πύκνωσε τόσο μα τόσο πολύ που ξέσπασε τρομακτική μπόρα. Για κάποια στιγμή τα χρειάστηκα ακόμα και εγώ επειδή οι βροντές και ο αέρας ήταν τόσο δυνατά που νόμιζες πως πλησιάζει ανεμοστρόβιλος. Ωστόσο όταν σταμάτησε μετά από λίγο και πρόβαλαν ελάχιστες ακτίνες του ήλιου ενώ συνέχιζε να βρέχει και στην άλλη πλευρά του ορίζοντα να σχηματίζεται το ουράνιο τόξο, ήξερα ότι αυτη η εικόνα και εμπειρία θα μου μείνουν για πάντα χαραγμένες. Νιώθω τυχερός και ευλογημένος που έζησα αυτό που ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα μπορούσα να φανταστώ. Γίναμε ένα με την φύση κρατώντας σφιχτά ο ένας τον άλλο και στο τέλος απολαύσαμε ένα τοπίο που και η πιο καλή κάμερα του κόσμου να υπήρχε δε θα μπορούσε κανείς να νιώσει το μεγαλείο της φύσης. Πολλά είπα, ώρα για δουλειά και μάλιστα βραδινή βάρδια. Καληνύχτα λοιπόν!

  eleni.t wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 21:07

τελεια

  Alexandra wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 21:14

Ήλιος, βόλτες στην άμμο, μπόλικο αντηλιακό, καλή παρέα, ξεγνοιασιά, beach bar….

  ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 21:15

αισθησεις απολαυση ηλιος

  ΙΜΕΡ ΜΑΡΙΑ wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 21:16

θαλασσα αερας αλμυρα γελια χαρα ηρεμια

  xrysa wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 21:38

8alassa kai ilios!!

  Νατασσα wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 21:40

ΗΛΙΟΣ, ΗΧΟΣ ΑΠΟ ΚΥΜΑΤΑ,Κ ΜΥΡΩΔΙΑ ΑΠΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ!!!

  vikim wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 22:04

Αραχτη σε ένα στρώμα μέσα στη θάλασσα για ώρες… πολλές ώρες… πάρα πολλές ώρες!!! :)

  HRISSULA PRAVITSAKI wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 22:17

LIGO KRASI….. LIGO THALASA… KAI TA AGORI MOY………

  petroyla wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 22:17

ήλιος θάλασσα και παγωτό…τέλεια!!

  ζετα wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 22:36

ΑΛΜΥΡΑ ΚΑΙ ΜΥΡΩΔΙΑ ΙΩΔΙΟΥ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΑΕΡΑΚΙ ΝΑ ΜΕ ΔΡΟΣΙΖΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΟΚΤΩ ΠΟΥ ΔΥΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣ ΤΟ ΤΣΙΤΣΙΡΙΣΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΧΤΙΔΕΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΒΥΘΙΖΟΝΤΑΙ Η ΜΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΤΟΝ ΓΑΛΑΖΙΟ ΟΡΙΖΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ

  ΔΗΜΗΤΡΑ Μ. wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 23:10

thalassa, hremia, galhnh, erwtas,, hlios, drosia!!!! polla likeeee

  AthinaSof wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 23:12

ax kalokairaki paralia,raketes kkai kumataki na skaei st ammo :)

  Danae wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 23:46

.. κλεινω τα ματια, χαμογελαω και τα ανοιγω.. βυθιζω τα ποδια μου στην καυτη αμμο και νιωθω τον καθε κοκκο της πανω τους .. ο ηλιος γλυκος βολταρει στην παραλια, εγω παλι με ενα ομορφο καπελινο, διαβαζω ποιηματα και ταξιδευω μεσα στα ονειρα.. ολη η αμμουδια ευωδιαζει καρυδα, και εγω την γευομαι .. ακουω μουσικες του παρελθοντος απο ενα μικρο ραδιοφωνακι ενος ζευγαριου, μεγαλης ηλικιας και ετσι απλα γυρναω προς το μερος του.. βλεπω τις ματιες του, βλεπω την φροντιδα.. μου θυμιζουν πως θελω να αγαπω και να αγαπιεμαι… κλεινω τα ματια, χαμογελαω και τα ανοιγω.. νιωθω οτι θα ειναι ενα καλοκαιρι γεματο αγαπη..

  giota wrote @ 15 Μαΐου, 2012 at 23:51

Καλοκαίρια με παρέες χαλαρές σε ακόμη πιο χαλαρές παραλίες…με γέλια,χαλάρωση,ξεκούραση και πολύ ήλιο…
Υπάρχει άραγε τίποτα καλύτερο?

  Aggela wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 00:30

Θαλασσα….

  Αθανασία wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 01:03

Καλοκαίρι….Ήλιος,θάλασσα,μυρωδιά αντηλιακού κ παγωμένο καρπούζι!!Είναι ωραία η ζωή!!!

  tinar wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 07:55

vradino mpanaki!!! Teleio!!!

  Χρύσα Π. wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 08:44

Πολλά γέλια, πολύ αλάτι στο σώμα, πολλά φρούτα, πολλά μπάνια, λίγη γκρίνια και πολύ μα πολύ ανεμελιά :-)

  maria wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 08:53

καλοκαιρια με ήλιο…με χρυση άμμο παντου επανω μου και να μη με νοιαζει τιποτα…

  KATIA wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:04

ΘΑΛΑΣΣΑ

[...] Για να λαβετε μερος στην κληρωση επισκεφθειτε αυτη τη σελιδα [...]

  maria wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:09

αχ Έφη! θάλασσα, ξυπόλητη στην άμμο να ακούω τη θάλασσα, αν γίνεται όλο το απόγευμα μέχρι να ροδίσει ο ουρανός και να αρχίσουν να ανάβουβ τα φώτα τριγύρω.. μια τελευταία (ίσως) βουτιά με την παρέα μετά από αδιάκοπη συζήτηση- ρακέτα- τάβλι.. ηρεμία και καλή διάθεση.. σε όλα αυτά πρόσθεσε κανά δυο μωράκια :) και όλα είναι τέλεια!

  DEPI wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:16

ΒΡΑΔΥΝΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ!!!

  youli wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:23

θάλασσα, ήλιος, άμμος, παιχνίδια στην παραλία …

  ΒΕΤΑ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:29

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ= ΘΑΛAΣΣΑ, ΔΙΑΚΟΠΕΣ,ΗΛΙΟΣ

  Arxontia wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:36

Η μυρωδιά του αντηλιακού και η γεύση της αλμυρής θάλασσας!

  ΕΙΡΗΝΗ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:39

ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ, ΞΕΓΝΙΑΣΙΑ, ΗΛΙΟΣ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΔΕΡΜΑ!

  gloria wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:40

καρυδα,φρουτα,ρακετες,ξυπολητη στην αμμουδια!!

  Κική wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:42

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ! Η ΩΡΑΙΟΤΕΡΗ ΕΠΟΧΗ!

  Kerasia wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:43

καλοκαιράκι μυρωδια αντιηλιακου!!! Ηλιος θαλασσα διακοπες στα νησιά λιγοτερη δουλεια τι καλυτερο!!!!!!
Μοιαζουν να ειναι υπεροχα τα αντιηλιακα!!!

  ΜΑΝΟΛΗΣ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:44

vradino mpanaki!!! Teleio!!!

  Ilias wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:44

θάλασσα, ήλιος, άμμος,

  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΔΙΔΥΜΙΩΤΗ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:46

PARALIA……

  Nana K wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:53

ναι. επιτελους καλοκαιρι!!!

  sotiria taifakou wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:54

ΗΛΙΟΣ, ΗΧΟΣ ΑΠΟ ΚΥΜΑΤΑ,Κ ΜΥΡΩΔΙΑ ΑΠΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ!!!

  angeliki wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 09:54

Thalassa!

  Βάσω wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:04

Κοκτέιλ κ άρωμα αντιηλιακού! κ φιδάκι για τα κουνούπια!

  Alma Libre wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:05

Καλοκαίρι … καρπούζι και αντηλιακό, το μαγιό σου, μια τσάντα θαλάσσης γεμάτη με περιοδικά, καυτή άσφαλτος, να περπατάς ξυπόλυτος στα πλακάκια του σπιτιού, να τεμπελιάζεις τα μεσημέρια στο κρεβάτι με κατεβασμένα πατζούρια, βόλτες με το αυτοκίνητο ξημερώματα, πρωινά στο μπαλκόνι, ψεύτικες υποσχέσεις αιώνιου έρωτα, πισίνες, θάλασσες, οικογένεια, παιδιά, φίλοι, άσπρο, μπλε, υπηρεσία δωματίου, καράβια, τρένα, σκηνές, κάμπινγκ. Πρωτόγονη κατάσταση ή κυριλέ… ΑΝΕΜΕΛΙΑ – ΡΟΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ – ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ …

  katerina34 wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:07

Τα ωραιότερα καλοκαίρια με ήλιο είναι εκείνα στα ελληνικά νησιά, με άπλετες ώρες ηλιοθεραπείας ….

  ΟΛΓΑ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:10

ΘΑΛΑΣΣΑ,ΑΝΤΗΛΙΑΚΟ,ΚΑΠΕΛΟ,ΞΕΓΝΟΙΑΣΙΑ!!!!

  PENNY wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:10

ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΧΑΛΙΚΟΥΝΑΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ…ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΠΑΡΑΛΙΑ, ΚΟΡΙΤΣΟΠΑΡΕΑ, ΑΝΕΜΕΛΙΑ, ΞΥΠΟΛΥΣΙΑ & ΚΟΝΤΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΜΑΥΡΙΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!!!!!!!!!

  ΕΥΗ ΝΕΡΟΥΤΣΟΥ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:17

ΑΧ! ΘΑΛΑΣΣΑ ΘΑΛΑΣΣΑ.

  Αντιγόνη wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:19

ennoeitai!

  Aristi wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:20

yes!!!

  ks wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:20

ατελειωτη διαθεση για σκανταλιες

  giota wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:23

θαλασσα καφε και ενα βιβλιο ακουγωντας την θαλασσα υπαρχει τιποτα καλυτερο

  gwgw wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:25

kalokairi=erwtas=teleia!

  γιαννης wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:29

next stop…SUMMER !!! :)

  tania wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:29

καλοκαιράκι! Τι να πρωτοαναφέρει κανείς; Την ξεγνοιασιά, την ανεμελιά, τη χαρα, το κέφι, την καλή ψυχολογία, τη θάλασσα, τη μυρωδια του αντηλιακού, του καρπουζιού, του έρωτα…..; Όλα είναι τόσο μα τόσο όμορφα αυτή την εποχή του χρόνου!

  antia wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:31

like

  OLGAKI wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:35

Ξαπλώστρα, περιοδικό κ φραπεδάκι!!!

  Ολγα wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:42

καλοκαιρι,βουτιες ολη μερα στην θαλασα και παιχνιδια στην αμμο κατω απο τον ηλιο.

  Roulitsa wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:44

Αχχχ να ξεφύγω από τη ρουτίνα της Αθήας.

Να δω νέα μέρη, να ανοίξει το μάτι βρε παιδί μου.

Να ακούσω τον ήχο της θάλασσας καθώς σκάλει το κύμα.

Να περπατήσω ξυπόλητη στην άμμο.

Να παίζει το παιδάκι μου ευτυχισμένο και να τρώει παγωτά.

Να αισθάνομαι απελευθερωμένη από τις τόσες υποχρεώσεις.

  NIKI wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:46

Το καλοκαίρι είναι μυρωδιά… Μυρωδιά αντιηλιακού, μυρωδιά θάλασσας, μυρωδιά ξενοιασιάς…!

  ΑΛΕΞΙΑ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:48

αυτή η άμμος που κολλάει στα δακτυλάκια των ποδιών και εκείνη την ώρα την μισώ όμως τον υπόλοιπο καιρό μου λείπει τόσο πολύ…
η μυρωδιά του αντηλιακού, ψάθινες ομπρέλες, μουσική στην παραλία, ΠΑΓΩΤΑ, κοκτέιλ καρπούζι και η αγάπη μου!!!!
μα τι κάνω ακόμη στο γραφείο??????

  gioula wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 10:56

καλοκαιρι ισοδυναμει με αντηλιακο με αρωμα καρυδας..

  Kalia wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 11:01

Καλοκαιρι για μενα σημαινει θαλασσα. Ειναι αυτη η τελεια αισθηση που αφηνει η λευκη αμμος κατω απ τα ποδια σου, μολις μπεις στην θαλασσα. Ειναι ο ηλιος, ειδικα λιγο μετα τις 4 το απογευμα, σε συνδυασμο με το αερακι που σε δροσιζει..
Οι σελιδες των βιβλιων πασπαλιζμενες με κοκκους απο αμμο, που οταν το βλεπεις σε ενοχλουν, οταν ομως το ξεφυλλιζεις το χειμωνα, νοσταλγεις τοσο πολυ εκεινο το καλοκαιρη…και ειναι σαν να μυριζεις το αρωμα καρυδας που μυριζε το αντηλιακο σου, το αρωμα κερασι που μυριζε το λιποζαν σου…ολα.
Θυμασαι τον πρωϊνο ηλιο να σου χαιδευει το προσωπο και την ελπιδα, αυτη η αισθηση να μην τελειωνε ποτε…
Θυμασαι τον ερωτα που τον παρομοιαζες παντα με τον ηλιο, με την ζωη, με την θαλασσα….γιατι οοολ αυτα, για σενα , ειναι το καλοκαιρι..

  ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 11:07

παραλία και ατέλειωτη ηλιοθεραπεία!!

  ΕΛΕΝΗ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 11:10

Όλα τα πήρε το καλοκαίρι (Οδυσ. Ελύτης)

Όλα τα πήρε το καλοκαίρι
τ’ άγριο μαλλί σου στην τρικυμία
το ραντεβού μας η ώρα μία
Όλα τα πήρε το καλοκαίρι
τα μαύρα μάτια σου το μαντίλι
την εκκλησούλα με το καντήλι
Όλα τα πήρε το καλοκαίρι
κι εμάς τους δύο χέρι με χέρι

Όλα τα πήρε το καλοκαίρι
με τα μισόλογα τα σβησμένα
τα καραβόπανα τα σχισμένα
Μες στις αφρόσκονες και τα φύκια
όλα τα πήρε τα πήγε πέρα
τους όρκους που έτρεμαν στον αέρα
Όλα τα πήρε το καλοκαίρι
κι εμάς τους δύο χέρι με χέρι.

  Claire wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 11:16

Ξέγνοιστα καλοκαίρια με ήλιο, παραλία και καλό βιβλίο, ελληνικά μπλε νερά για δρόσερες βουτιες, η απόλυτη ευτυχία

  maria wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 11:23

ελληνικα νησια…..παραλιες…..παγωμενη σοκολατα!!!

  evi wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 11:58

teleio

  paulos wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 11:59

ΤΕΛΕΙΟ ΔΟΡΟ!!!

  SOFIA GEROGOPOULOU wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 12:02

ΗΛΙΟΣ…ΘΑΛΑΣΣΑ…ΦΥΣΗ…ΘΕΕ ΜΟΥ !!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ !!!

  athina wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 12:03

ilios, thalassa kai kali parea ….!!!!!!!!!

  kiki wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 12:08

Το καλοκαιράκι στη ακρογυαλιά μέσα στο νεράκι πλέουμ’ αγκαλιά.
Πέφτει το βραδάκι πιάνει η δροσιά δός μου ένα φιλάκι κι έλα πιό κοντά.
Εγώ κι εσύ εσύ κι εγώ μόνοι πάνω στη γή
Οοο… μόνοι στη γή.

  Angeliki wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 12:08

Anemelia,kali parea ki enas ilios na zestainei to kormi kai na fotizei tis psixes mas… Kalo kalokairi se olous!

  ΜΑΡΙΑ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 12:14

teleio dwro!!!

  pagratios wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 12:35

Βρίσκεσαι στο σπίτι, στο γραφείο, στο δρόμο, στο κάπου ωραία, στο εδώ ή και στο πουθενά. Κι όμως ονειρεύεσαι καλοκαίρια με ήλιο. Σχεδιάζεις διακοπές χωρίς εισιτήρια, ενοικιαζόμενα δωμάτια και πολυτελή ξενοδοχεία.

  katerina wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 12:35

kalokairi,paralia,ilios,ksegniasia kai…oups i mikri sou petaei xoma kai ta nevra sou tsatalia xaxaxaxaxaxaxaxa

  mpela wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 12:36

Και ακόμη κι αν στη φαντασία σου στηθεί η σκηνή πάνω στην άμμο, μπορείς να σε δεις να διαβάζεις χαλαρή σε μια σεζλόνγκ, ή να προσπαθείς να βολευτείς σε μια πλαστική λευκή καρέκλα του χθες ακτινοβολώντας με το τίποτα. Κι αισθάνεσαι όμορφα.

  ΕΥΓΕΝΙΑ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 12:37

ΗΛΙΟΣ, ΘΑΛΑΣΣΑ, ΠΑΡΑΛΙΑ, ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ……..ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ:):):):)

  Romina Tsanakli wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 12:42

Καλή μου επιτυχία !

  Χρύσα wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 12:44

Μακρυά από φασαρία και σκυθρωπούς ανθρώπους………..

  Marion wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 13:00

θάλασσα η λέξη που είναι άμεσα συνδεδεμένη με τα καλοκαίρια μου

  eleni wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 13:01

ηλιος.θαλασσα,ερωτας!!!

  ELEANA wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 13:02

sokolata k ksegniasia!!

  maraki_tz wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 13:03

καλοκαιρακι στην παραλια με ηλιο και καλη παρεα…και το κυμα της θαλασσας στα ποδια μου…

  argyro wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 13:04

Ηλιοθεραπεία, να είσαι μισή στην καυτή άμμο μισή μέσα στο νερό, να κοιτάς το απέραντο Ελληνικό γαλάζιο, να τρως χωνακι παγωτο ή φρουτα, τα παιδιά να παίζουν δίπλα σου με τα καπελάκια τους και τα κουβαδάκια τους και να μην σκέφτεσαι τίποτα κακό…παρά μόνο εάν πρέπει να γυρίσεις για να μαυρίσεις και απο την άλλη μεριά :)

  fiorela wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 13:21

Καλοκαίρι συμαίνει θαλασσινη αυρα ξεγνιασια και βουτιες στο απεραντο γαλαζιο!Μέσα σε ολα αυτα θάταν πολύ οσφρυτικά προκλητικό να μυρίζω κακάο και σοκολάτα.Είναι απλα λαχταριστό!

  Evi wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 13:25

καλοκαιράκι τρελό με ξεκούραση μπάνια μπύρες τρέλες παγωτά

  MARY Z. wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 13:32

θάλασσα , ήλιος εξωτικές μυρωδιές (όπως καρύδα..!!) με λόγια απλά ευχάριστη διάθεση!!!

  ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΗ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 13:43

θαλασσα ,μπανια, μαυρισμα, βολτες με φιλους σε νησια,φρουτα, πολλα παγωτά.Καλοκαίρι, απλα υπέροχο!!

  Margarita wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 14:03

Καλη παρέα, θάλασσα, ήλιος και κοκτέιλ!!

  Λέτα wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 14:11

θάλασσα, ξεκούραση…

  Maria wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 14:13

Επιτέλους το καλοκαίρι ξανάρθε και ανυπομονώ να δοκιμάσω τα νέα αντηλιακά της sol de janeiro που θα με ταξιδέψουν, ακόμα και αν δεν πάω κάπου εξωτικά λόγω εγκυμοσύνης

  Mαρία wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 14:17

hlios,8alassa,bouties,kseniasia,ammos,drosero karpouzi,yperoxo arwma karidas,laxtarista pagwta… ax 8elw diakopes edw kai twra!!!

  stella Harakopoulou wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 14:19

Καλοκαιράκι βραδυνό μπανάκι!!!!!

  ΑΝΝΑ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 14:22

ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΧΑΛΑΡΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ, ΚΑΝΕΙΣ ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ, ΠΙΝΕΙΣ ΦΡΑΠΕΔΑΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ!!!!
Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΓΛΕΝΤΙ ΔΙΑΡΚΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ…..ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.

  Μάχη wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 14:22

‘Αμμος, ήλιος, θάλασσα…και φυσικά…παγωτό!

  lena wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 14:23

raketes,anthiliako,kai xapla prwta me freddaki kai meta mpyritses!!!

  ariadni wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 14:44

Λατρευω το καλοκαιρι, αυτη την αισθηση ανεμελιας και χαλαρωσης., σε μια παραλια της Ελλαδας μας……

  ΣΟΦΗ ΓΕΡΑΚΑΡΑΚΟΥ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 14:45

μμμμμ…….καλοκαίρια με ήλιο ε; Τι μου θύμισες τώρα!!! Παραλία, χρυσή αμμουδιά, καταγάλανα νερά του Αιγαίου, αντιηλιακό με άρωμα καρύδας(λατρεμένο άρωμα!!!), ψάθινο τεράστιο καπέλο, κοκτέιλ στο χέρι, γυαλιά ηλίου, ρακέτες όλη μέρα, κύματα, γρανίτα παγωτό με γεύση λεμόνι-φράουλα, βουτιές από βράχο, δροσερό αεράκι!!!! Ξεγνοιασιά!!! Χαλάρωση!!!! Ξεκούραση!!!!Αυτά είναι τα ιδανικά καλοκαίρια με ήλιο για μένα!!!

  SotiriaB wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 15:05

… μπαρ φτιαγμένο από καλάμια , ξύλο, ψάθα.. μπυρίτσα με λεμονάκι.. μουσική ρέγγε ..και από ένδυση μόνο μαγιό.. τίποτα άλλο.. ούτε καν σαγιονάρα.. ξυπόλητος χορός υπό τον ήχο των κυμάτων..

  ΛΙΝΑ K wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 15:15

ΘΑΛΛΑΣΣΑ ΗΛΙΟΣ ΤΡΕΛΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.

  donnoula wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 15:18

Απο τότε που ήρθς η κορούλα μου στην ζωή τα καλοκαίρια μου έχουν αλλάξει…. Πριν ξενύχτια, ποτά και ατελείωτο φλέρτ και τώρα κουβαδάκια, παγωτά λιωμένα στα καθαρά μπλουζάκια και πολλά πολλά χαμόγελα! Δεν την αλλάζω την καθημερινότητα αυτή με τίποτα!

  efi wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 15:19

Παραλίες με μουσική και άρωμα καρύδας.Σώματα σοκολατένια με τα τελείως απαραίτητα!

  hudson wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 15:21

Επιβάλλεται ένα καλό αντηλιακό προτού γίνουμε μαύροι ιαγουάροι :)

  chrysa wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 15:22

θάλασσα, κύματα, μπύρες, τάβλι… :)

  ΣΟNΙΑ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 15:46

Aνεμελιά…

  ΧΡΙΣΤΙΝΑ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 16:03

ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΑ ΚΥΜΑΤΑ….

  kiki wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 16:07

kalokairi ison thalassa!!!

  markella wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 16:12

Καλοκαίρι σημαίνει θάλασσα και ξεκούραση σε νησάκι!!!!

  emily wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 16:15

summers kato apo ton ilio trogontas pagotakia, kai kanontas vouties stis uperoxes thalases tou nisiou :)

  vasiliki wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 16:17

ο ήχος απο τα κύματα που σκάνε!

  angelik wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 16:23

θαλασσα,βουτιες και παγωτα!!!

  maite wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 16:34

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!

  Aleka Nikolaidou wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 16:43

θαλασσα, ξαπλωστρα, μπυριτσα, μαυρισμα!! αχ καλοκαιρι… η αγαπημενη μου εποχη!! :)

  CHRISTINA wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 16:48

Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΕΠΟΧΗ! ΘΑΛΑΣΣΑ………ΗΡΕΜΕΙς ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ!

  VANESSA wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 16:50

ΗΛΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΦΑΙ!!!!

  ΣΗΦΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 16:52

Τέλειο!!!

  Vasia :) wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 17:12

θαλασσα, με εναν κρυο καφε στο χερι, ταβλι και ρακετες στη παραλια, μαζι με καλη παρεα και απλα ξενοιασια… ουτε φοροι, ουτε κυβερνηση…επιτελους ξεχνιεσαι! αυτο ειναι καλοκαιρι!

  ΘΕΟΔΩΡΑ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 17:18

θα περασω απο ενα καταστημα SHEFORA για να τα δω και απο κοντα!το φετινο καλοκαιρι θα μυριζει αλλιως….εστω και χωρις διακοπες!

  EYΓΕΝΙΑ ΝΤΑΛΤΑ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 17:44

ξαπλωστρα,αντιλιακο,καφεδακι,και ενα βιβλιο για τις αμετρητες ωρες ηλιοθεραπειας!

  Vivi Gounari wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 18:19

notes apo ta kymmata tis thalassa na ftiaxw thelw kai ayto to kalokairi

  dimitra wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 18:21

super δώρο!

  Tζένη wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 19:05

Λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και τ΄αγόρι μου…

  AggelikiKat wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 19:07

Παγωτακι ,παραλια ηλιοθεραπεια!

  egour wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 19:18

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΗΛΙΟΣ,ΘΑΛΑΣΣΑ,ΞΕΓΝΙΑΣΙΑ,ΔΙΑΚΟΠΕΣ,ΠΑΓΩΤΑ,ΒΟΥΤΙΕΣ,ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ.

  Νάντια wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 19:29

Το καλοκαιράκι
στην ακρογιαλια
δωσ’ μου ένα φιλάκι
και παααααρε με αγκαλιαααα…..

  Πασχάλης wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 19:30

Θέλω μόνο θάλασσα, καλή παρέα, μπύρα και λίγα € για να τα πετύχω. Πολλά ζητάω;

  Eleni wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 19:33

ενα νησακι μικρο μονο τα απαραιτητα, εγω εκεινος και οι μικρές ωραίες μας στιγμες!

  ΜΑΡΙΑ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 19:35

Καλοκαίρι είναι η θάλασσα λίγη ξεγνοιασιά να σε ζεσταίνει ο υπέροχος ήλιος και να παίρνεις ενέργεια!

  ΑΡΤΕΜΙΣ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 20:23

Καλοκαίρι η ωραιότερη εποχή του χρόνου

  Katerina wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 20:37

Exw tin tuxi na eimai apo nisi, opote to kalokairi einai oli i zwi gia mena!! Latreuw ti murwdia tis thalassas, to alati na kaiei ta matia kai na tsouzei to kormi mou, bammena nuxakia sta podia, cocktail kai raketoules katw ap ton ilio, maurismeno kormi…. Kai diathesi…. sta upsi!!!!
Kalws mas irthes kai pali kalokairaki!!!

  kerasaki1 wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 21:48

η μυρωδιά καρύδας από το αντιηλιακό, το παγωμένο freddo capuccino που απολαμβάνω με θέα το τυρκουάζ της θάλασσας και το μυαλό να….πετάει

  ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 21:56

ΑΧ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ!!!!!!!!ΘΑΛΑΣΣΑ,ΒΟΥΤΙΕΣ,ΑΜΜΟΥΔΙΑ,ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΩΡΕΣ ΣΕ ΜΠΙΤΣ ΠΑΡΤΥ…I LOVE SUMMER…

  Veatriki Mitsikeli wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 22:12

θάλασσα αντιηλιακο ξεγνοιασιά!

  lila wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 22:35

hremia kai galhnh!!

  billyr wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 22:38

Άμμος, αλάτι και μυρωδιά αντηλιακού….

  Σαββίνα Χαλκίδη wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 22:44

ξύπνημα και φεύγεις για παραλία για να πιείς εκεί καφεδάκι..αφού ξυπνήσει ο οργανισμός,βουτια στη θάλασσα κατευθείαν!!!

  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 22:51

ΑΡΑΛΙΚΗ…

  ΜΑΡΙΑ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 22:54

ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΑΚΛΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ.

  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΚΟΥΡΤΗ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 23:23

ΩΡΑΙΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ,ΥΣΗΧΕΣ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΒΟΥΤΙΕΣ Κ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ…

  ΕΦΗ wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 23:32

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, ΔΙΑΚΟΠΕΣ, ΗΛΙΟΣ,ΝΗΣΙ, ΘΑΛΑΣΣΑ,ΑΜΜΟΥΔΙΑ, ΠΑΡΕΑ,ΓΕΛΙΑ, ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΑ, ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑΤΑ…

  MAIRI KREKOUKIA wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 23:34

kalokairi hremia 8alassa hlio kai ksekourasei me thn katallhlh parea fysika!!!!

  fotini karahaliou wrote @ 16 Μαΐου, 2012 at 23:41

καλοκαίρια στην εφηθεία με την κολλητή μου όλοι μέρα μαζί βόλτες, μπάνιο και το απόγευμα ετοιμαζόμασταν για την νυχτερινή έξοδο, ατελείωτες ώρες.Και αφού κάναμε μια βόλτα στην παραλία της Βόνιτσας, καταλήγαμε πάντα στις κούνιες, δίπλα στον Άγιο Δημήτριο και απέναντι στην παραλία να ξαπλώνουμε και κοιτάζοντας τον ουρανό να μιλάμε για τα όνειρα μας.Αξέχαστα καλοκαίρια.

  giorgos wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 00:33

καλοκαιρινα παιχνιδια στην παραλια

  Dina wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 00:38

Πρωϊνό καλοκαιριού.Μαγική εικόνα! Ο ήλιος ξεπροβάλλει αργά-αργά μέσα από τη θάλασσα!

  ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 00:50

auto to kalokairi sigouri tha nai alios alliotiko mera nixta thalassaxoros mousiki!!!

  Έβελυν wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 01:25

Καλοκαίρια…με βουτιές και παγωτά..και την ατμόσφαιρα να μυρίζει καλοκαίρι..και το δέρμα να μυρίζει αλάτι…αχ!

  george wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 01:43

καλοκαίρι, ήλιος,κύματα..

  Stavroula @drugstoreandbargainlover wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 02:22

Λατρεύω το καλοκαίρι, καθώς έχω γεννηθεί καλοκαίρι! Θάλασσα, ήλιος, μυρωδιά αντηλιακού και χαρούμενη μουσική να ακούγεται σε όλη την παραλία είναι ό,τι πρέπει :)

  ΣΟΦΙΑ wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 05:32

ZESTH

  nikos wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 06:59

ξαπλα,ρακετες.μπανιο .φραπες

  Nicky wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 07:25

ΜΥΡΩΔΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ …. ΑΡΜΥΡΙΚΙΑ, ΑΕΡΑΚΙ, ΑΡΩΜΑ ΚΑΡΥΔΑΣ, ΦΩΝΟΥΛΕΣ, ΗΧΟΣ ΚΥΜΑΤΟΣ……

  litsa wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 08:36

Πολλές βουτιές στην θάλασσα!

  athanasia wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 08:37

παρεα με τα ζουζουνια μου και τα μπρατσάκια μας και τα παπακια μας και τα κουβαδάκια μας και ..και .. και…..

  ΣΟΦΙΑ wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 08:38

ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΦΤΑΣΕ ΕΜΠΡΟΣ ΒΗΜΑ ΤΑΧΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ.ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ.

  giota wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 08:43

για μένα καλοκαίρι σημαίνει ηλιοβασίλεμα στην άμμο, κοιτάζοντας τη θάλασσα, έχοντας αγκαλιά ότι πιο πολύ αγαπάς, και μια μπυρα.. κι ενα ελαφρύ αεράκι να σε δροσίζει και να νιώθεις απόλυτα ευτυχής σαν να σταμάτησε ο χρόνος εκει.. Χρυσαφένια χρώματα και αύρα καλοκαιριού… μαγικό σκοινικό……

  popi wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 08:56

thalassa!!!

  konny wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 08:59

ΑΞΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΝΤΗΛΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΥΤΑ,ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΜΕ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΤΗΣ ΟΜΟΡΦΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!!!

  Μαγδα wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 09:05

Ηλιος χρυσος,αυρα θαλασσινη,ηλιοβασιλεματα μαγικα,ταξιδια με πλοιο,υπεροχες μυρωδιες,χρωματα κ πανω απ’ολα η διαθεση στο φουλ!!!

  ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΑΝΤΖΟΥΚΗΣ wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 09:09

καλοκαίρι, παραλια, καλή παρέα, βουτιά, ήλιος, μουσική, κύματα, ηρεμία, γαλήνη

  froso wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 09:17

ti teleio to kalokairaki mirodia adiliaku,mirodia tis thalassas,kaftos ilios drosera rofimata vregmena magio…na tan pada kalokairi….!!!

  roza wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 09:18

καλοκαιράκι, πολλές βουτιές και ατελείωτη ηλιοθεραπεία!

  katerina wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 09:29

Ξαπλώστρα, παραλία, κολύμπι και παρέα το αγαπημένο μου βιβλίο!

  maria pol wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 10:47

Ρακετες και φρουτα! <3

  polina49 wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 11:41

σε μια ξεκουραστη ξαπλωστρα αγκαλια με τον ανθρωπο μου να ξαπλωνουμε αγκαλια και το κυμα της θάλασσας να γλύφει το προσωπο μας….

  Christiane wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 12:17

όταν σκέφτομαι τα καλοκαίρια που πέρασαν, αυτό που κυρίως μου έρχεται στο θαλό είναι οι άνθρωποι… όλα τα μέρη είναι όμορφα και όλες οι δραστηριότητες υπέροχες… αλλά ο ήλιος, το ούζο, το χταπόδι, το τάβλι, οι μπύρες, τα βραδινά μπάνια, τα γιασεμί, τα παιχνίδια στη θάλασσα ή το βουνό… όλα μυρίζουν καλύτερα όταν είσαι με τους ανθρώπους που αγαπάς…

  popi wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 12:22

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  EYA wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 13:50

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, ΘΑΛΛΑΣΣΑ, ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ!!

  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 15:02

τέλειο για δωράκι στην κοπέλα μου…ονειρεύεται εξωτικές διακοπές εδώ και χρόνια…αλλά με τα αρώματα και μόνο ελπίζω να μεταφερθεί σε μαγεμένες θάλασσες…

  katerina s wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 15:08

Αντηλιακο με αρωμα καρυδα..

  Elenitsaaa wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 15:43

Καλοκαίρι, ταξίδια, παραλία, έρωτας, χορός,
ανεβασμένη διάθεση… όλα μου τα καλοκαίρια τα αγαπώ!

  rania wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 16:14

ομπρέλλα και daquiri!!!

  Despina Kosta wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 16:19

θέλω απεγνωσμένα να γυρίσω στα παιδικά μου καλοκαίρια.
Θέλω ξενοιασιά ,ξενοιασιά και ξενοιασιά!

  vasia wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 16:27

Kakokairi!!!! i pio oraia epoxi tou xronou!!!ksegniasia,ilios,antiliako k na xazeuis to aperanto galazio….eutixos pou exoume ton ilio k mas ftiaxni kapos i diathesi mesa stin maurila pou zoume!!! :D

  nickos wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 18:42

Στην παραλία με την κοπέλα μου για ατελείωτο beach party!

  Elli Petsanidou wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 19:12

Μόνο λίγα πράγματα: γυαλιά, αντιηλιακό, καπέλο, μαγιό, σαγιονάρες, παρεό, full ήλιος, καθαρή παραλία, τις κολλητές μου, κινητό και λεφτά!!!

  Katerinaki wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 19:43

Aντιηλιακό με άρωμα καρύδας,άνετες ξαπλώστρες ,το αγαπημένο μου βιβλίο,ήλιος και μια τυρκουάζ αστραφτερή θάλασσα!!!!

  ΛΑΖΑΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 19:58

ΨΑΡΕΜΑ ΜΕ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΨΥΝΟΥΜΕ ΤΑ ΨΑΡΙ , [ΠΙΝΟΥΜΕ ΜΠΙΡΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΑΜΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΟΔΙΑ ΚΙΘΑΡΑΣ

  elisa wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 20:37

elefthero camping,iliovasilemata,xalarotita kai gelia….polla gelia…ksegnoiasia, k aperanto galazio

  danai wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 20:53

beach bar!

  valeria wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 20:59

iliovasilema istera apo banio sti thalassa kai poli musiki

  ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ ΝΟΤΑΡΑ wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 21:03

ΑΡΩΜΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ,ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΒΟΥΤΙΕΣ!!!

  ΔΙΑΜΑΝΤΟΥΛΑ wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 21:07

ΗΛΙΟΣ ,ΘΑΛΑΣΣΑ, ΨΑΡΙ, ΟΥΖΟ ΚΑΙ ΜΠΑΝΙΑ ΣΤΑ ΓΑΛΑΝΑ ΝΕΡΑ ,ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ.

  IRINA wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 21:10

παραλία, αντηλιακό, ήλιος, ξαπλώστρα, φραπέ, παρεό, μεγάλο καπέλο και ο καλός μου να με φροντίζει…..

  ΠΟΘΗΤΗ wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 21:15

ολη μερα ηλιοθεραπεια απολαυμβανοντας φρουτοχυμους και γευσεισ παγωτων!!!

  Βάσω wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 21:26

παραλία, άμμος, θάλασσα, βουτιές, παγωτά, νησί, βόλτες.

  Γιάννης wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 22:47

Καλή τύχη!

  ΣΟΦΙΑ wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 22:49

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΙΣΟΝ ΘΑΛΑΣΣΑ, ΠΑΡΑΛΙΑ, ΒΟΥΤΙΕΣ, ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ…

  ΜΑΡΟΥΛΑ ΠΑΠΑΔΑΚΟΥ wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 22:50

Άμμος, ήλιοσ, θαλασσινό αλάτι,παγωτά σημαίνουν καλοκαίρι.

  aspa xristoforou wrote @ 17 Μαΐου, 2012 at 23:08

ΠΟΤς ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΣΑΣ,ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝΘΑ ΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ.ΤΑ ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

  xrysa wrote @ 18 Μαΐου, 2012 at 09:47

mia leksi mou erxete!!! PARALIA!!!!

  DORA wrote @ 18 Μαΐου, 2012 at 15:03

τελειο

  Efi Anesti wrote @ 18 Μαΐου, 2012 at 22:39

Ναι λοιπόν, τελικά σχεδιάζεις ήδη καλοκαίρια με ήλιο. Και φτιάχνεις υπέροχες εικόνες. Βάζεις θάλασσα. Μετά βλέπω τ’ αλάτι στην επιδερμίδα σου. Και κάπου δίπλα στην χρωματιστή πετσέτα παρατηρώ το καπέλο σου. Και λίγο πιο εκεί βλέπω καφέ. Και νομίζω ότι σου λείπουν τα αντηλιακά. Μόλις τα κέρδισες!
Μετά από ηλεκτρονική κλήρωση οι 10 που θα βάλουν στο καλοκαίρι τους άρωμα από Sol de Janeiro (που βρίσκει κανείς αποκλειστικά στα Sephora) είναι οι:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, Έβελυν, Πασχάλης, stella Harakopoulou, ζετα, Markar Pap, nicole, Giota, εύα, Jenny (2 άντρες στην παρέα της τύχης αυτή τη φορά!!)
ΥΓ1: Το email έφυγε για επιβεβαίωση της χαράς.
ΥΓ2: Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για όσα μοιραζόμαστε εδώ, για όσα αποκαλύπτουμε και για όσα θα’ρθουν!
Πράγματι η ομορφιά γίνεται ακόμη πιο ενδιαφέρουσα όταν τη μοιράζεσαι. Ναι;
ΥΓ3: Θα επιστρέψω αύριο με νέο post και νέο διαγωνισμό. Για να’ χουμε να λέμε…
τα φιλιά μου χχ

  Μαρία Κ. wrote @ 20 Μαΐου, 2012 at 06:16

Λέξεις που στήνουν το καλοκαίρι μου?
Αιώρα, φίλοι, βιβλίο, αεράκι, τυρκουάζ, καρπούζι, σκηνή, φορητό ντούς, γυαλιά ηλίου, μπρίκι, κύμματα, καπέλο, βουνό με μονοπάτια, θέα, ηλιοβασίλεμα, άγριο θυμάρι που ευωδιάζει η πλαγιά και…αντιηλιακό!!!!

Your comment

HTML-Tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>